
A Szent Ágoston-templom. Itt mutatkoznak be a Bartimeus-csoport tagjai
Fotó: Pinti Attila
Bemutatkozik a Bartimeus lelkiségi csoport a csíkszeredai Szent Ágoston-templomban a vasárnap délelőtt 11 órakor kezdődő szentmisén. A csíki bartimeusok tagjai a sérült emberek szolgálatában álló, Lourdes-ban alakult Hit és Fény mozgalomnak.
2020. január 31., 21:172020. január 31., 21:17
A Hit és Fény mozgalmat 1971-ben alapították a franciaországi Lourdes-ban a családban élő sérültek és hozzátartozóik összefogására, támogatására. Ez a mozgalom a világon mindenütt katolikus alapú, ökumenikus szellemű közösségeket hívott életre. A Hit és Fény jelenleg 81 országban több mint 1500 közösséget számlál, a közösségek taglétszáma 15–30 fő között mozog, bennük a legtöbb esetben a sérültek, szülők és a barátok azonos arányban vannak.
Romániában 1990-től működnek csoportok, Csíkszeredában pedig 1994 óta havi rendszerességgel tart találkozót a Bartimeus-közösség – mondta el Fülöp Hajnal, a csíkszeredai csoport vezetője. A csíki tagok minden hónap harmadik szerdáján délután 4 órától találkoznak a Szent Ágoston-plébánián, ahová minden érdeklődőt nagy szeretettel várnak. Névadójuk,
A Hit és Fény mozgalom (franciául Foi et Lumière; angolul Faith and Light) február 2-át, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét a maga ünnepének is tekinti.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
Ludwig van Beethoven hegedű és zongoraszonátáit játszák kedden délután Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának Szent István Termében.
Elfogadta hétfőn a szenátus a Románok Egyesüléséért Szövetségnek (AUR) azt a törvénytervezetét, amely szerint az egyesületeknek, alapítványoknak és szövetségeknek évente nyilatkozniuk kell a finanszírozási forrásaikról az Országos Adóhatóságnak.
Elfogadták a pénzügyminisztérium módosító indítványát, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
Az Arad megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) szakemberei a hantavírus-fertőzés hétfői bukaresti megerősítése után közölték, hogy a szerológiai vizsgálatok szerint régebbi, krónikussá vált fertőzésről van szó.
A sokéves átlagnak megfelelő, ugyanakkor változékony időjárás várható május második felében, csapadékra szinten naponta számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat május 18–31. közötti időszakra érvényes előrejelzéséből.
Az idei év első négy hónapjában 737 682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
szóljon hozzá!