
Fotó: Haáz Vince
Egy lámpa is megsérült a napokban amikor a tűzoltók kivágtak egy veszélyesnek ítélt fát a marosvásárhelyi Vársétányon. Az 1912-ben ültetett ostorfák állapotát az elkövetkező időszakban mérik fel.
2024. november 06., 08:402024. november 06., 08:40
2024. november 06., 10:522024. november 06., 10:52
A marosvásárhelyi Vársétányon még dr. Bernády György városépítő polgármester idejéből maradt meg az összefüggő fasor. Az ostorfákat Észak-Amerikából hozatták és ültették el 1912-ban, lombkoronájuk összefüggő, zöld alagutat képez.
Az egyik fát hétfőn délután a tűzoltók vágták ki, mert veszélyesnek ítélték. A fák alatt padok vannak, az út szélén autók parkolnak.
A lámpa is megsérült
Fotó: Haáz Vince
A városi virágkertészet aligazgatója, Tőkés Sándor a Székelyhonnak elmondta, egy fakopp-műszer segítségével az elkövetkező időszakban fogják felmérni az ostorfák állapotát.
Az aligazgató hozzátette, miután elkészül a felmérés, a korhadt ágakat lemetszik, és megkeresik azokat a lehetőségeket, amelyekkel meg tudják gyógyítani, menteni az idős fákat.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
szóljon hozzá!