
Fotó: Pinti Attila
Lesodródott az úttestről, majd a tetején állt meg egy személyautó pénteken délután a 12A jelzésű országút Csíkborzsova és Csíkszentmiklós közötti szakaszán. A két, roncs közé szorult utast a hivatásos tűzoltók mentették ki.
2022. december 16., 17:422022. december 16., 17:42
2022. december 16., 17:512022. december 16., 17:51
A közúti balesetben két személy, egy 70 éves férfi és egy 65 éves nő könnyebb sérüléseket szenvedett, kivizsgálásra a csíkszeredai kórház sürgősségi osztályára szállították őket – tudtuk meg a Hargita Megyei Mentőszolgálat munkatársától.
Fotó: Pinti Attila
Kérdésünkre Alina-Maria Ciobotariu, a megyei tűzoltóság szóvivője elmondta, hogy a két, autóba szorult személyt a csíkszeredai hivatásos tűzoltóság műszaki mentői menekítették ki.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 70 éves csíkszeredai férfi gépkocsijával a 12A jelzésű országúton Csíkszentmiklós felől lakótelepülése irányába haladt, amikor elvesztette uralmát a járműve fölött. Az autó lesodródott, majd az úttesten kívül felborult. A rendőrségi ellenőrzés során kiderült, hogy a sofőr nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően, az ügyben folytatják a vizsgálatokat a történtek pontos körülményeinek kiderítésére.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
2 hozzászólás