
Péntektől újraindul Londonba a repülőjárat
Fotó: Haáz Vince
A tervezettnél egy héttel hamarabb, már pénteken újraindul a Marosvásárhely és London közötti légi járat, december 18-tól pedig a Memmingen–Münchenbe tartó is.
2020. december 10., 20:032020. december 10., 20:03
Ahogy korábban Peti András, a Transilvania Nemzetközi Repülőtér igazgatója lapunknak beszámolt, készülnek a rendszeres járatok újbóli fogadására. A járvány terjedése miatt november 6-tól ugyanis a marosvásárhelyi repülőtérről induló rendszeres járatokat felfüggesztették, mindössze a dortmundi maradt heti egy alkalommal. Ez december 20-tól heti kétszer fog közlekedni Marosvásárhely és a németországi város között.
Noha a koronavírus-járvány miatt járataik zömét a légitársaságok felfüggesztették, a repülőtéren nem szünetelt a munka: éjjelente a különböző beruházásokon dolgoznak, nappal pedig azokat a járatokat fogadják, amelyek főleg egészségügyi tevékenységgel összefüggésbe hozhatóan közlekednek, vagy kereskedelmi célból érkeznek.
Az utasokat arra kérik, hogy indulás előtt három órával érkezzenek ki a repülőtérre, hogy valamennyi egészségi előírásnak, ellenőrzésnek tudjanak eleget tenni időben. Jövő héttől a londoni járat már 22 órakor indul a marosvásárhelyi repülőtérről. Budapestre egyelőre február előtt nem utazhatunk repülőgéppel a Wizzair menetrendje szerint.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
szóljon hozzá!