
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nagyjából egy éve zajlik a szentegyházi városháza felújítása, így annak munkaközössége azóta egy lényegesen szűkösebb ideiglenes székhelyen kénytelen fogadni a városlakókat. Ha minden jól megy, nyárra elkészülnek a munkálatokkal, és a hivatal vissza is költözhet az Öntők utcai épületbe.
2021. február 28., 09:322021. február 28., 09:32
Az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) pályázott sikeresen a szentegyházi önkormányzat a meglehetősen leromlott állapotban lévő városháza korszerűsítése érdekében, ahol talán a villanyhálózat elavultsága okozta a legnagyobb gondokat, de
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az 1,41 millió lej értékű felújítást nagyjából egy éve kezdték el, azóta pedig jó ütemben halad a munka – véli Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere, aki szerint ez az előző városvezetés hozzáállásának, illetve a beruházási osztályon dolgozók szakértelmének is betudható. Mint részletezte:
A kinti festésekből csak az épület utca felőli része maradt hátra.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mostanra új ajtókat és ablakokat szereltek fel, továbbá a belső csempézések nagy része is elkészült. Jelenleg a lépcsők kialakítása, mellékhelyiségek burkolása és felszerelése, ugyanakkor a parkettázás és a belső festés zajlik. Terveznek még egy kisebb lefödést építeni az intézmény bejáratánál, annak tavasszal látnak hozzá. Az elöljáró azt is megjegyezte, hogy mindemellett
Nyárra tervezik a visszaköltözést a szentegyházi városházára
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az épület felújításának elkezdését megelőző napokban a Hársfa utca 5. szám alá költöztették át ideiglenesen a hivatal székhelyét. Sajnos ott meglehetősen kicsi és zsúfolt helyiségek állnak a munkatársak rendelkezésére, ami nehezíti a mindennapi teendőket.
Lőrincz Csaba hangsúlyozta, a kényelmetlen helyzet miatt már alig várják a dolgozók, hogy visszaköltözhessenek a polgármesteri hivatal eredeti, immár felújított épületébe. Hozzátette, ha az eddigi ütemben tud folytatódni a korszerűsítés, akkor júniusban befejezi a munkát a kivitelező.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
Adományozó látogatásra érkezett Székelyföldre az FK Csíkszereda testvérklubja, a budapesti Kispest Honvéd küldöttsége. A program szakmai egyeztetéssel indult, majd a csíkszentmártoni plébánián átadták az anyaországból hozott adományokat.
Közúti balesethez riasztották a sepsiszentgyörgyi rendőröket szerda délután. A rendőrség tájékoztatása szerint két személyautó ütközött össze a sepsiszentgyörgyi Oltmező és Csíki utcák találkozásánál.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint az októberi 2,5 százalékról novemberben 2,4 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Menet közben gyulladt ki egy teherautó Nyujtódon, a 11-es országúton. A tűzeset következtében teljesen lezárták az utat a forgalom előtt – hívta fel a figyelmet a Kovászna megyei rendőrség december 17-én, szerdán.
Öt Hargita megyei séf munkáját ismerte el szerdán Székelyudvarhelyen Hargita Megye Tanácsának turisztikai szervezete, a Visit Hargita a Gasztrorégió Hagyományos Gyümölcsészet és Gyógynövénykultúra ismeretterjesztő szakmai nap részeként.
A képviselőház szerdán változatlan formában ismét megszavazta a fasiszta és legionárius propaganda büntetését szigorító törvénymódosítást, amelyet Nicușor Dan államfő megfontolásra visszaküldött a parlamentnek.
A Clearservice idén két rangos díjat is hazahozott, amelyek egyedülálló módon ismerik el a vállalat elkötelezettségét a munkatársak támogatásáért.
Az alkotmánybíróság határozatához igazította szerdán a szenátus a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó törvénytervezetet.
Az áldozat egy társkereső platformon került kapcsolatba egy olyan ismeretlennel, aki nőnek adta ki magát, és idővel az ujja köré csavarta.
szóljon hozzá!