
Zajlanak a munkálatok, tavaszra megújulhat a létesítmény
Fotó: Rab Zoltán
Nekifogtak a sátortető helyreállítási munkálatainak a marosvásárhelyi Víkendtelepen lévő 50 méteres medencénél. A tervek szerint május elejére már átadják a sportolóknak és az úszni vágyóknak a létesítményt.
2021. március 04., 19:052021. március 04., 19:05
2021. március 04., 19:562021. március 04., 19:56
Élénk érdeklődéssel követi a marosvásárhelyiek egy része, hogy mi lesz a Víkendtelepen hosszú évekig működő, majd tavaly lebontott sátortetős úszómedence sorsa. Több száz gyermek tanult ott úszni, számos úszó és vízilabdázó készült ott a sporteseményekre.
Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, noha amikor átvette a mandátumát, úgy gondolta, pár heten belül vissza lehet állítani a sátortetőt, és újra használhatóvá válik a létesítmény, azonban a helyszíni ellenőrzés során kiderült, hogy ez nem így van.
Fotó: Rab Zoltán
A polgármestertől megtudtuk, hogy alapos műszaki tervet kellett készíteni arra, hogy miként lehet a sátortetőt biztonságosan visszaépíteni annak érdekében, hogy legalább tíz évig gond nélkül lehessen használni. A terv elkészült, a napokban pedig nekifogtak a villanyhálózat kiépítésének. Következik az inoxgyűrűk beépítése, de a csempéket is kicserélik.
Soós úgy értékelte, hogy május első hetére át tudják adni a nagyközönség számára a létesítményt. Hozzátette, hogy egy új öltözőt és zuhanyozót fognak mellé építeni.
A járványügyi megszorítások miatt jelenleg csak a sportolók járhatnak vizes edzésekre, Marosvásárhelyen a különböző sportklubokhoz tartozó gyermekek a 25 méteres medencével rendelkező városi uszodát használják.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!