
Fotó: Haáz Vince
Zajlik a téli vakáció, ezért összegyűjtöttünk néhány Maros megyei programot, amelyeket az egész család élvezhet ebben az időszakban. Van benne állatkerti séta a fényösvényen, korcsolyázás, óriáskerekezés és sízés is.
2024. december 24., 10:022024. december 24., 10:02
A téli időszakban idén meghosszabbították a nyitva tartást a marosvásárhelyi állatkert Téli fényösvény elnevezésű programja miatt. A különleges útvonal fényeit minden délután négy órakor gyújtják fel, és emiatt az állatkert jegypénztára 17 óráig nyitva tart. A fények jelentette látvány mellett megtekinthetők az éjjel is aktív állatok, például a tigrisek, a majdnem soha nem alvó zsiráfok, de az indiai sülök is. Az állatkertet 18 óráig kell elhagyni – hívják fel a figyelmet annak munkatársai.
Marosvásárhely középkori várának udvarán az ünnepek alatt is műjégpálya várja a korcsolyázókat minden nap 9:30 és 21 óra között. A belépőjegy 20 lejbe kerül, ugyanennyiért lehet korcsolyát bérelni a helyszínen. A kezdődnek segítséget nyújtó, pingvin alakú segédeszközt szintén 20 lejért lehet igénybe venni. A helyszínen 26-os mérettől 47-es méretig bérelhető korcsolya. De ha már a várudvarban sétál a család, kipróbálhatja a mézeskalács-készítést is az Eldi pékség által berendezett műhelyben, a korcsolyapálya közelében.
Marosvásárhely madártávlatból. Egy próbát megér az óriáskerék
Fotó: Hajnal Csilla
A megyeközpontban maradva megér egy próbát az óriáskerék kipróbálása is, amelyet az Avram Iancu szobor elé állítottak fel. Felnőtteknek 40 lejbe, gyerekeknek 30 lejbe kerül (csak készpénzzel lehet fizetni), három kört tesz meg ezért a pénzért. Noha sokan küszködhetnek közben a tériszonyukkal, de cserében egyedi látványban részesülünk: madártávlatból tekinthetünk le Marosvásárhely belvárosára. A karácsonyi vásár is december 31-éig várja a látogatókat, sőt a legkisebbek örömére december 31-ig üzemel a kis körhinta is a Színház téren.
Fotó: Haáz Vince
A húszéves hagyománnyal bíró Mikulás-busz úgyszintén visszatér Marosvásárhelyre. A gyerekek ingyen utazhatnak, de azok is felszállhatnak rá, akik jegyet váltottak, vagy érvényes buszbérlettel rendelkeznek. A menetrendet és az útvonalakat hetente frissítik, a tömegközlekedési vállalat honlapján teszik közzé.
Azok számára, akik a téli természetbe vágynak, a szovátai sípálya remek kikapcsolódást nyújthat. December 26-án nyit és január 7-éig mindennap nyitva lesz 10 és 17 óra között, még ünnepekkor is – tudtuk meg a sípályát működtető vállalkozás képviselőjétől. Felnőtteknek 120 lejbe kerül a napi bérlet, gyerekeknek pedig 90 lejbe a nagy pályán. A kezdők pályáján 70 lej a napi bérlet gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.
A gyerekek ingyen utazhatnak a Mikulás-buszon
Fotó: Haáz Vince
Nemcsak a sízőket várják ide, hanem azokat is, akik sétálni szeretnének a hóban, egy forró teával a kezükben, esetleg szánkózni. Számukra 25 lejbe kerül a székes felvonó. Itt pedig élőben lehet követni a szovátai sípályákat.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
Brassóban fogtak el a rendőrök egy 20 éves román állampolgárt, akit Németországban elkövetett súlyos, szervezett vagy fegyveres rablással, illetve annak kísérletével gyanúsítanak. Európai elfogatóparancs volt érvényben ellene.
Csütörtöktől forgalomkorlátozásra kell számítani a Vársétányon, mivel kezdődik a Vásárhelyi Forgatag, amelynek fő helyszíne a hétvégén a marosvásárárhelyi Várudvar lesz.
80 éves korában elhunyt Tim Curry színészlegenda, a Rocky Horror Picture Show és az It sztárja, aki közel 250 filmben szerepelt pályafutása során.
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadta a helyreállítási terv (PNRR) operatív és pénzügyi lezárását szabályozó törvénytervezetet.
Az elmúlt időszakban kormányzó pártokat terheli a teljes felelősség azért, ahogyan az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében vállalt bérreformot kezelték – közölte szerdán az öt országos szakszervezeti szövetség.
Százak vettek részt a szemerkélő esőben tartott úzvölgyi megemlékezésen szerdán.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) tudatosan akadályozza az új egységes bértörvény elfogadását, a szociáldemokraták viszont a liberálisokat teszik felelőssé a jogszabálytervezet kudarcáért.
A Tónidob perkúció tábor augusztus 31. és szeptember 3. között várja a dobolás és az ütőhangszerek iránt érdeklődő gyerekeket és fiatalokat. Péntekig lehet még jelentkezni.
Legalább 95 ember életét vesztette, és több mint 380-an eltűntek Himalája határvidékén pusztító villámárvizek következtében Nepálban. A katasztrófát a Kínát és Nepált összekötő folyó partjairól feltörő sár-, víz- és törmelékáradat okozta.
szóljon hozzá!