
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Megszegte a nevére kiállított távoltartási végzést, az ablak és az ajtó betörésével fenyegette a férje – erről értesítette a 22 éves csíkszeredai nő a rendőrséget vasárnap 17 óra 24 perckor – tájékoztat közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2020. január 27., 19:102020. január 27., 19:10
2020. január 27., 21:052020. január 27., 21:05
Mint írják, a kiküldött járőrcsapat a helyszínen azonosította a 29 éves, alkohol befolyásoltsága alatt levő férfit, akinek a nevére korábban távolságtartási végzést állítottak ki, aminek értelmében nem mehetett volna a felesége közelébe 50 méteren belül.
A férfit először bekísérték a csíkszeredai rendőrségre, később pedig az ügyészség javaslatára 24 órás őrizetbe vették a távoltartási végzés megsértése miatt.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
Szolgálat közben, egyenruhában vették őrizetbe azt az Arad megyei rendőrt, akit korrupcióval gyanúsítanak.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
1 hozzászólás