
Még 3000 kilométert kell repüljenek, hogy visszatérjenek fészkeikhez az Afrikában telelő madarak. Illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A Milvus Társaság honlapján számolt be arról, hogy február 3-án, Sharm el-Sheikh (Egyiptom) mellett azonosítottak egy általuk gyűrűzött fehér gólyát.
2018. február 06., 20:142018. február 06., 20:14
A madár egy nagy csapatnak volt a tagja, többek közt lengyel és svéd gyűrűs madarak társaságában. Ez az egyed fiókaként volt meggyűrűzve 2012. június 29-én Kósa Ferenc és Daróczi J. Szilárd által, a Maros megyei Nagyernyében.
A hazaútból még több mint 3000 km van hátra, a fehér gólyák március 25-e körül érkeznek Erdélybe.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A televízió marad a legtöbbek által leginkább megbízhatónak tartott információs forrás, és a közösségi média platformjai közül a Facebook őrzi vezető pozícióját – derül ki az Expert Forum megbízásából készült közvélemény-kutatásból.
Az alkotmánybíróság alkotmányosnak ítélte a feddhetetlenségi törvénybe a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére beiktatott módosítást.
Az alkotmánybíróság hétfőn alkotmányellenesnek nyilvánította a feddhetetlenségi törvényben szereplő „a házastársakéhoz hasonló kapcsolatban élő személy” megfogalmazást – közölték az Agerpres hírügynökséggel a testület illetékesei.
szóljon hozzá!