
A pályázat egyik célja megerősíteni a civil szervezeteket, alapítványokat
Fotó: Haáz Vince
A közösségek összetartozását erősítő programok megszervezésére hirdetett pályázatot a marosvásárhelyi városháza. Idén késett a pályázati kiírás és sokkal kevesebb összeget osztanak szét, de más korlátozások is vannak. Andreia Morarutól, a városháza szociális igazgatóságának vezetőjétől tudtuk meg a részleteket.
2024. július 09., 12:302024. július 09., 12:30
2024. július 09., 12:322024. július 09., 12:32
Tavaly, a városháza anyagi támogatásával 45 olyan programot szerveztek meg a marosvásárhelyi civil szerveztek és alapítványok, amelyek
Voltak programok az időseknek, a sérülteknek, a leányanyáknak, de azoknak a kiskorúaknak is, akik nehéz sorban élnek.
A marosvásárhelyi városháza szociális igazgatóságának vezetője, Andreia Morau a Székelyhonnak elmondta, hogy míg tavaly tavasszal, idén csak július elején tudták meghirdetni a pályázati felhívásukat, biztatva a szociális tevékenységeket folytató civil szervezeteket, alapítványokat a programok megszervezésére.
A pályázati kiírással kettős céljuk van: jobban beilleszteni a társadalomba a részben a közösségek peremére szorultakat, lehetőséget teremtve nekik, hogy hiánypótló tevékenységeket, előadásokon, képzéseken vegyenek részt. De azt is szeretnék, hogy
Tavaly 1,3 millió lej vissza nem térítendő támogatást osztottak szét a pályázóknak,
Ezért a pályázat egyik kikötése, hogy egy-egy civil szervezet, alapítvány csak legtöbb két program megvalósítására pályázhat.
Az érdekeltek július 26-ig nyújthatják be a pályázatukat, a városháza honlapján megadott feltételeket teljesítve. A beérkezett elképzeléseket augusztus 23-ig bírálják el és a támogatott projekteket idén év végéig kell megvalósítani.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!