
Gyergyószárhegyre várnak idén is
Fotó: Gergely Imre
Egész napos programra hívnak szombaton, hogy őseink győzelmére emlékezve, együtt imádkozva, jókedvvel készüljünk a 2017/2018-os tanévre. Szeptember 9-én Gyergyószárhegyen a tatárdombi emlékműnél a szentmisét Böjte Csaba testvér celebrálja.
2017. szeptember 06., 13:592017. szeptember 06., 13:59
„Napok jönnek, mennek, suhannak, de a becsületes helytállásnak emléke örök! Őseink Szárhegy határában, a Tatárdombnál nem gyáván elfutottak, saját külön kis kényelmes világukat mentve, hanem bátran összefogtak, és vállalták váll a váll mellett a kilátástalannak tűnő, véres harcot! Magukra hagyott gyermekeket nevelek, nyár van és évről évre mind több gyerek marad a falak között! Hol vannak az édesanyák, édesapák, nagyszülők, rokonok? Népünk gyermekeit miért nem látogatják meg a véreink? Nincs ember, aki a fészekből kihullott gyermeket ölbe venné, mert kell a szórakozás, a sok lim-lom, a cifra nyomorúság, mely majd úgyis másé lesz! Népünk, sajnos ma mint oldott kéve szétterült! Mindenki külön-külön a maga kis útját járja a nagyvilágban, élünk, sokszor egymásról megfeledkezve! Mint népem felszentelt papja – mi mást tehetnék – hangos szóval kiáltok, hívlak, gyertek, tanuljunk meg őseinktől egymás mellett bátran kiállni, és az egyetlent, hol e nagyvilágban otthon lehetünk, a szülőföldünket megőrizni magunknak és gyermekeinknek! Ma nem a kutyafejű tatár akarja életünket elvenni, hanem a kényelmes semmittevés, vagy a még több, a kapzsi harácsolás, az anyagiakra való feneketlen éhség akar megfosztani egymástól is, és őseink földjétől is! Gyertek szeptember 9-én Gyergyószárhegyre, az életünket elvenni akaró, de őseink által könyörtelenül levágott ellenség sírjához, és ott mi is vágjuk ki határozott kérlelhetetlenséggel szíveinkből a hiú, kapzsi, bűnös vágyakat! Gyertek, hogy egy áldott szentmisében kérjük Teremtőnk megtartó áldását családjainkra, a most kezdődő 2017-2018-as tanévre!” – e gondolattal hív Böjte atya a tatárdombi emlékműhöz.
A szeptember 9-ei rendezvény programja
9 óra – Gyalogos zarándoklat a gyergyószentmiklósi Szent Anna Otthontól;
10.45 – Zenél a Gyergyóditrói Fúvószenekar;
11 – Szentmise Böjte Csaba testvér celebrálásával;
12 – Koszorúzás a tatárdombi emlékműnél a Gyergyódirói Fúvószenekar kíséretével, gyergyószárhegyi polgármester köszöntője, Hargita Megye Tanácsa képviselőjének beszéde;
13 – Ebéd – debreceni kolbász, fekete bivaly pörkölt, palacsinta, fánk, házi főzött sör, jégkása;
13 – Csanádapácai Csikós Gábor és fia zenekar előadása;
13.30 – Frigyesy Ágnes: Az Úr csodásan működik című könyvének bemutatója;
14 – Debreceni Donati Duo koncertje;
14.30 – A Dévai Szent Ferenc Alapítvány Boldog Apor Vilmos Gyermekvédelmi Központja HANGfoglalás zenekarának előadása;
15 – A Dévai Szent Ferenc Alapítvány színjátszó- és tánc csoportjának a Néma Levente című előadása;
17 – A Dévai Szent Ferenc Alapítvány gyergyószárhegyi és dévai focicsapatának mérkőzése;
18 – Tombolahúzás;
18.30 – A Role Zenekar 30 éves jubileumi koncertje, a Szent László légy velünk rockkoratórium bemutatójából elhangzanak részletek;
20 – Utcabál – Katona Tibor és zenekara zenél.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
szóljon hozzá!