Hirdetés
Hirdetés

A tatárdombi emlékműhöz hív Böjte Csaba

Gyergyószárhegyre várnak idén is •  Fotó: Gergely Imre

Gyergyószárhegyre várnak idén is

Fotó: Gergely Imre

Egész napos programra hívnak szombaton, hogy őseink győzelmére emlékezve, együtt imádkozva, jókedvvel készüljünk a 2017/2018-os tanévre. Szeptember 9-én Gyergyószárhegyen a tatárdombi emlékműnél a szentmisét Böjte Csaba testvér celebrálja.

Baricz-Tamás Imola

2017. szeptember 06., 13:592017. szeptember 06., 13:59

„Napok jönnek, mennek, suhannak, de a becsületes helytállásnak emléke örök! Őseink Szárhegy határában, a Tatárdombnál nem gyáván elfutottak, saját külön kis kényelmes világukat mentve, hanem bátran összefogtak, és vállalták váll a váll mellett a kilátástalannak tűnő, véres harcot! Magukra hagyott gyermekeket nevelek, nyár van és évről évre mind több gyerek marad a falak között! Hol vannak az édesanyák, édesapák, nagyszülők, rokonok? Népünk gyermekeit miért nem látogatják meg a véreink? Nincs ember, aki a fészekből kihullott gyermeket ölbe venné, mert kell a szórakozás, a sok lim-lom, a cifra nyomorúság, mely majd úgyis másé lesz! Népünk, sajnos ma mint oldott kéve szétterült! Mindenki külön-külön a maga kis útját járja a nagyvilágban, élünk, sokszor egymásról megfeledkezve! Mint népem felszentelt papja – mi mást tehetnék – hangos szóval kiáltok, hívlak, gyertek, tanuljunk meg őseinktől egymás mellett bátran kiállni, és az egyetlent, hol e nagyvilágban otthon lehetünk, a szülőföldünket megőrizni magunknak és gyermekeinknek! Ma nem a kutyafejű tatár akarja életünket elvenni, hanem a kényelmes semmittevés, vagy a még több, a kapzsi harácsolás, az anyagiakra való feneketlen éhség akar megfosztani egymástól is, és őseink földjétől is! Gyertek szeptember 9-én Gyergyószárhegyre, az életünket elvenni akaró, de őseink által könyörtelenül levágott ellenség sírjához, és ott mi is vágjuk ki határozott kérlelhetetlenséggel szíveinkből a hiú, kapzsi, bűnös vágyakat! Gyertek, hogy egy áldott szentmisében kérjük Teremtőnk megtartó áldását családjainkra, a most kezdődő 2017-2018-as tanévre!” – e gondolattal hív Böjte atya a tatárdombi emlékműhöz.

A szeptember 9-ei rendezvény programja

9 óra – Gyalogos zarándoklat a gyergyószentmiklósi Szent Anna Otthontól;
10.45 – Zenél a Gyergyóditrói Fúvószenekar;
11 – Szentmise Böjte Csaba testvér celebrálásával;
12 – Koszorúzás a tatárdombi emlékműnél a Gyergyódirói Fúvószenekar kíséretével, gyergyószárhegyi polgármester köszöntője, Hargita Megye Tanácsa képviselőjének beszéde;
13 – Ebéd – debreceni kolbász, fekete bivaly pörkölt, palacsinta, fánk, házi főzött sör, jégkása;
13 – Csanádapácai Csikós Gábor és fia zenekar előadása;
13.30 – Frigyesy Ágnes: Az Úr csodásan működik című könyvének bemutatója;
14 – Debreceni Donati Duo koncertje;
14.30 – A Dévai Szent Ferenc Alapítvány Boldog Apor Vilmos Gyermekvédelmi Központja HANGfoglalás zenekarának előadása;
15 – A Dévai Szent Ferenc Alapítvány színjátszó- és tánc csoportjának a Néma Levente című előadása;
17 – A Dévai Szent Ferenc Alapítvány gyergyószárhegyi és dévai focicsapatának mérkőzése;
18 – Tombolahúzás;
18.30 – A Role Zenekar 30 éves jubileumi koncertje, a Szent László légy velünk rockkoratórium bemutatójából elhangzanak részletek;
20 – Utcabál – Katona Tibor és zenekara zenél.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 26., hétfő

Megvolt az első egyeztetés, februárban várható az országos költségvetés elfogadása

Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.

Megvolt az első egyeztetés, februárban várható az országos költségvetés elfogadása
Hirdetés
2026. január 26., hétfő

A holokauszt áldozatairól emlékezett meg Nicușor Dan

Január 27-e az emberiség egyik legnagyobb tragédiájára való emlékezés és reflektálás napja – hangsúlyozta a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából hétfőn közzétett üzenetében Nicușor Dan.

A holokauszt áldozatairól emlékezett meg Nicușor Dan
2026. január 26., hétfő

Szánkózásból tragédia Gyergyóremete közelében

Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.

Szánkózásból tragédia Gyergyóremete közelében
2026. január 26., hétfő

Úgy köszön el január, hogy rá sem ismerünk – megvan a kéthetes időjárás-előrejelzés

Közzétették a január utolsó, illetve február első hetére vonatkozó friss időjárás-előrejelzést.

Úgy köszön el január, hogy rá sem ismerünk – megvan a kéthetes időjárás-előrejelzés
Hirdetés
2026. január 26., hétfő

Nem tért vissza a börtönbe egy emberölésért elítélt török állampolgár, a rendőrség keresi

Eltűnt egy emberölés miatt elítélt török állampolgár, miután néhány napos eltávozást kapott a bukaresti rahovai börtönből – a rendőrség nagy erőkkel keresi a férfit.

Nem tért vissza a börtönbe egy emberölésért elítélt török állampolgár, a rendőrség keresi
2026. január 26., hétfő

Árvízvédelmi készültséget rendeltek el székelyföldi folyókra is

Első-és másofokú (sárga és narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyóra, többek között Hargita és Kovászna megyében is.

Árvízvédelmi készültséget rendeltek el székelyföldi folyókra is
2026. január 26., hétfő

Sorra akadtak fenn az ittas sofőrök Hargita megyében

Több ittas járművezetőt és egy jogosítvány nélkül közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök az elmúlt hétvégén Hargita megyében.

Sorra akadtak fenn az ittas sofőrök Hargita megyében
Hirdetés
2026. január 26., hétfő

Csenei gyermekgyilkosság: korábban egy másik fiút is megvertek a gyanúsítottak

A csenei Mario Berinde meggyilkolásának ügyében gyanúsított és előzetes letartóztatásba helyezett két kiskorú tavaly decemberben, karácsony előtt bántalmazott egy másik csenei fiatalt is, egy 18 éves fiút – közölte hétfőn a Temes megyei rendőrség.

Csenei gyermekgyilkosság: korábban egy másik fiút is megvertek a gyanúsítottak
2026. január 26., hétfő

Öt kiskorú utazott az autóban, az elöl ülő 14 éves lány életét vesztette

Egy tizennégy éves lány vesztette életét hétfőn reggel fél kilenc körül a Brassó megyei Almásmezőnél (Poiana Mărului) bekövetkezett balesetben. A sofőr és még négy kiskorú is megsérült.

Öt kiskorú utazott az autóban, az elöl ülő 14 éves lány életét vesztette
2026. január 26., hétfő

Többször is riasztották a Hargita és Maros megyei hegyimentőket

Az elmúlt 24 órában országosan több mint száz alkalommal riasztották a hegyimentőket, Hargita és Maros megyében is szükség volt a beavatkozásukra – derül ki az országos hegyimentő-szolgálat összesítéséből.

Többször is riasztották a Hargita és Maros megyei hegyimentőket
Hirdetés