Fotó: Székelyhon
Noha csúcsidőben korábban sem volt zökkenőmentes, az iskolakezdés óta még zsúfoltabbá és lassabbá vált a forgalom Csíkszeredában. A reggeli órákban a város számos pontján torlódások alakulnak ki, a körforgalmaknál hosszú sorokban várakoznak az autók. Videón mutatjuk.
2021. szeptember 15., 19:252021. szeptember 15., 19:25
Hétfőn a tanévnyitók eltérő időpontjainak köszönhetően csak mérsékelten növekedett meg, kedd óta viszont még inkább nehézkessé és lassúvá vált a közúti forgalom reggel negyed nyolc és nyolc óra között Csíkszeredában.
Örvendetes ugyanakkor, hogy nem mindenki választja a személyautót, sok diák kerékpárral vagy gyalog közelítette meg a tanintézményeket. Videón mutatjuk a megyeszékhelyen uralkodó reggeli állapotokat.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
4 hozzászólás