
Több napon át lesznek üresek az osztálytermek
Fotó: Gábos Albin
Az idei tanév legrövidebb tanítási hete kezdődött el hétfőn, a diákok csak két napot járnak iskolába a héten, november 28-án és 29-én. A hét további fele szabad.
2022. november 28., 14:392022. november 28., 14:39
December 1-je, Románia nemzeti ünnepe megszokott módon szabadnap, de pár éve a november 30-ai Szent András-nap is hivatalos munkaszüneti nap, és
a közintézmények és a hatóságok alkalmazottai számára, így lett a diákoknak is a 2022–2023-as tanév legrövidebb tanítási hete a mostani. Igaz,
Hogy ez milyen formában valósul meg, azt még nem tudni.
A három szabadnap és az azt követő hétvége után a diákok december 5-én térnek vissza az iskolába, ahol további 14 napot vesznek részt az oktatásban, egészen a második modul végéig.
A harmadik modul január 9-én, hétfőn kezdődik.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi minisztert ironizáló üzenetet tett közzé szerdán a Facebookon a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Súlyos informatikai hiba miatt kedd óta nem működnek az Országos Kataszteri és Ingatlan-nyilvántartási Hivatal (ANCPI) informatikai rendszerei. Emiatt az e-Terra telekkönyvi alkalmazás sem érhető el, és várhatóan a hét végéig nem is lesz használható.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
szóljon hozzá!