
A Maros Művészegyüttes táncosai is fellépnek a Színház téren
Fotó: Haáz Vince
Mintegy 1300 táncos lepi majd el Marosvásárhely főterét április 29-én, a tánc nemzetközi világnapja alkalmából. A marosvásárhelyi eseményt a Maros Művészegyüttes szervezi.
2024. április 15., 20:122024. április 15., 20:12
Eddig 1200 amatőr és professzionális táncos jelentkezett be a tánc nemzetközi világnapja alkalmából tartandó marosvásárhelyi rendezvényre, amelyre a Színház téren kerül sor április 29-én 14-18 óra között – tudtuk meg Barabási Attila-Csabától, a Maros Művészegyüttes vezetőjétől. Mint részletezte,
Fotó: Haáz Vince
A koronavírus-világjárvány ideje alatt az amatőr táncos csapatok nem táncolhattak, ám Marosvásárhely egyetlen hivatásos táncos intézménye,
– emlékezett vissza a táncegyüttes vezetője. Három éve ötszáz táncost kértek fel, hogy népviseletbe öltözve tartsanak villámcsődületet a városban, de jóval többen jelentkeztek, és végül több táncegyüttes is csatlakozott a kezdeményezéshez.
Harminc zenész húzza majd a talpalávalót a tánc világnapján
Fotó: Haáz Vince
Megkapták az engedélyt is a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatalától ahhoz, hogy a Színház teret betöltsék a táncos produkciók, ám
– fejtette ki Barabási Attila-Csaba, aki úgy véli, hogy a tánc azé, aki táncol.
Közös néptáncelőadással zárul a rendezvény idén is
Fotó: Haáz Vince
A tervek szerint legalább négyszáz olyan táncos lép fel, akik nem néptáncot adnak elő.
Egy 120 négyzetméteres padlószőnyeget terítenek le, ez lesz majd a színpad, itt zajlanak majd a táncegyüttesek produkciói, de a közös néptánchoz az egész térre szükség lesz, hiszen közel ezer néptáncos táncol majd egyszerre a Színház téren, akiknek harminc zenész húzza a talpalávalót, erre 17 órától lehet számítani.
Több ezer embert mozgatottmeg tavaly is a tánc világnapja
Fotó: Haáz Vince
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
szóljon hozzá!