
Az egyesület tagjai által ültetett Születésfának a meglocsolásával kezdődött a rendezvénysorozat
Fotó: Gecse Noémi
Hetedik éve, hogy a Csíki Anyák Egyesülete májusban közel egyhetes rendezvénysorozattal ünnepli az anyaságot, tartalmas programokat kínálva nem csak az édesanyáknak, hanem az egész családnak. A május 8-13. között zajló Édesanyák Hete központi helyszíne a megyeháza márványterme.
2017. május 08., 19:592017. május 08., 19:59
2017. május 09., 09:242017. május 09., 09:24
A csíkszeredai Vár téren található Születésfa meglocsolásával kezdődött hétfőn a Csíki Anyák Egyesületének rendezvénysorozata. A hivatalos megnyitó után a megyeházán Lőrincz Csilla, az RMDSZ Nőszervezetének Székelyföldért felelős alelnöke mutatta be a NEEEM, A Nők Elleni Erőszak elleni projektet. A gyerekeknek Ádám Katalin pedagógus tartott táncházat.
Például az egyik keddi előadásunk az interneten és az iskolában való zaklatásról szól”
– ajánlotta Tiboldi Bea, a Csíki Anyák Egyesületének az elnöke.
Ezúttal nem csak az édesanyákat, hanem az édesapákat is külön megszólítják, csütörtökön főként őket várják a délutáni előadásokra. Délelőttönként zenebölcsi, babahordozós eszközök mustrája, helyes hordozási technikák ismertetése, torna, kézműves foglalkozás várja az érdeklődőket. A délutáni előadások megtartására a magyarországi szakemberek mellett helyi vagy környékbeli szakorvosokat is meghívtak.
Fotó: Gecse Noémi
Mint minden évben, ezúttal is lesz fővédnöke a rendezvénynek: Ádám Katalint kérték fel, hogy vállalja el az „anyáskodást”. „Nagyon kedveljük, értékeljük a munkáját, és fontosnak tartjuk a felnövekvő gyermekek életében a hiánypótló tevékenységét a hagyományőrző programokkal, táncokkal, énektanítással, tematikus kézműves foglalkozásaival.
Úgy gondoljuk, hogy a helyi közösségek a civil szervezetekkel karöltve tudják egy-egy nagyobb megmérettetést igénylő projektjüket véghezvinni az intézmények és cégek támogatása mellett” – mutatott rá az egyesület elnöke.
Pénteken a rendezvényre meghívott magyarországi orvosok jelenlétében adományoznak tizenegy magyar nyelvű, az anyatejes táplálást támogató, népszerűsítő információs táblát a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szülészeti osztályának. Az eseményt szombaton bábelőadással és tombolahúzással zárják.
Fotó: Gecse Noémi
A részletes program az esemény Facebook-oldalán érhető el.
A Csíki Anyák Egyesülete
A 2010-ben alakult egyesületnek jelenleg 52 tagja van, a közeljövőben szeretnének nagyobb hangsúlyt fektetni a nagyobb gyermekes édesanyákra, és egy idősebb édesanyákból álló csoportot is verbuválnának. „Mi is felnőttünk a gyermekeinkkel együtt, és nagyobb hangsúlyt fektetnénk a nagyobb gyermekek kapcsán felvetődő problémákra. Tudjuk, hogy leterheltebbek a családok, amikor nagyobbak a gyermekek, több a program is, nehezebben jutnak el egy-egy előadásunkra, de nem szeretnénk őket sem elveszíteni. Fontos lenne, hogy legyen egy olyan szakosztályunk, amelyik foglalkozik ezekkel a kérdésekkel is. Megvalósítás előtt áll ugyanakkor egy idősebb édesanyák csoportja, akiket szintén szívesen látnánk az egyesületben, és szeretnénk őket is bevonni a tevékenységeinkbe” – fogalmazott az elnök.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
szóljon hozzá!