
Az egyesület tagjai által ültetett Születésfának a meglocsolásával kezdődött a rendezvénysorozat
Fotó: Gecse Noémi
Hetedik éve, hogy a Csíki Anyák Egyesülete májusban közel egyhetes rendezvénysorozattal ünnepli az anyaságot, tartalmas programokat kínálva nem csak az édesanyáknak, hanem az egész családnak. A május 8-13. között zajló Édesanyák Hete központi helyszíne a megyeháza márványterme.
2017. május 08., 19:592017. május 08., 19:59
2017. május 09., 09:242017. május 09., 09:24
A csíkszeredai Vár téren található Születésfa meglocsolásával kezdődött hétfőn a Csíki Anyák Egyesületének rendezvénysorozata. A hivatalos megnyitó után a megyeházán Lőrincz Csilla, az RMDSZ Nőszervezetének Székelyföldért felelős alelnöke mutatta be a NEEEM, A Nők Elleni Erőszak elleni projektet. A gyerekeknek Ádám Katalin pedagógus tartott táncházat.
Például az egyik keddi előadásunk az interneten és az iskolában való zaklatásról szól”
– ajánlotta Tiboldi Bea, a Csíki Anyák Egyesületének az elnöke.
Ezúttal nem csak az édesanyákat, hanem az édesapákat is külön megszólítják, csütörtökön főként őket várják a délutáni előadásokra. Délelőttönként zenebölcsi, babahordozós eszközök mustrája, helyes hordozási technikák ismertetése, torna, kézműves foglalkozás várja az érdeklődőket. A délutáni előadások megtartására a magyarországi szakemberek mellett helyi vagy környékbeli szakorvosokat is meghívtak.
Fotó: Gecse Noémi
Mint minden évben, ezúttal is lesz fővédnöke a rendezvénynek: Ádám Katalint kérték fel, hogy vállalja el az „anyáskodást”. „Nagyon kedveljük, értékeljük a munkáját, és fontosnak tartjuk a felnövekvő gyermekek életében a hiánypótló tevékenységét a hagyományőrző programokkal, táncokkal, énektanítással, tematikus kézműves foglalkozásaival.
Úgy gondoljuk, hogy a helyi közösségek a civil szervezetekkel karöltve tudják egy-egy nagyobb megmérettetést igénylő projektjüket véghezvinni az intézmények és cégek támogatása mellett” – mutatott rá az egyesület elnöke.
Pénteken a rendezvényre meghívott magyarországi orvosok jelenlétében adományoznak tizenegy magyar nyelvű, az anyatejes táplálást támogató, népszerűsítő információs táblát a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szülészeti osztályának. Az eseményt szombaton bábelőadással és tombolahúzással zárják.
Fotó: Gecse Noémi
A részletes program az esemény Facebook-oldalán érhető el.
A Csíki Anyák Egyesülete
A 2010-ben alakult egyesületnek jelenleg 52 tagja van, a közeljövőben szeretnének nagyobb hangsúlyt fektetni a nagyobb gyermekes édesanyákra, és egy idősebb édesanyákból álló csoportot is verbuválnának. „Mi is felnőttünk a gyermekeinkkel együtt, és nagyobb hangsúlyt fektetnénk a nagyobb gyermekek kapcsán felvetődő problémákra. Tudjuk, hogy leterheltebbek a családok, amikor nagyobbak a gyermekek, több a program is, nehezebben jutnak el egy-egy előadásunkra, de nem szeretnénk őket sem elveszíteni. Fontos lenne, hogy legyen egy olyan szakosztályunk, amelyik foglalkozik ezekkel a kérdésekkel is. Megvalósítás előtt áll ugyanakkor egy idősebb édesanyák csoportja, akiket szintén szívesen látnánk az egyesületben, és szeretnénk őket is bevonni a tevékenységeinkbe” – fogalmazott az elnök.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!