
Az egyesület tagjai által ültetett Születésfának a meglocsolásával kezdődött a rendezvénysorozat
Fotó: Gecse Noémi
Hetedik éve, hogy a Csíki Anyák Egyesülete májusban közel egyhetes rendezvénysorozattal ünnepli az anyaságot, tartalmas programokat kínálva nem csak az édesanyáknak, hanem az egész családnak. A május 8-13. között zajló Édesanyák Hete központi helyszíne a megyeháza márványterme.
2017. május 08., 19:592017. május 08., 19:59
2017. május 09., 09:242017. május 09., 09:24
A csíkszeredai Vár téren található Születésfa meglocsolásával kezdődött hétfőn a Csíki Anyák Egyesületének rendezvénysorozata. A hivatalos megnyitó után a megyeházán Lőrincz Csilla, az RMDSZ Nőszervezetének Székelyföldért felelős alelnöke mutatta be a NEEEM, A Nők Elleni Erőszak elleni projektet. A gyerekeknek Ádám Katalin pedagógus tartott táncházat.
Például az egyik keddi előadásunk az interneten és az iskolában való zaklatásról szól”
– ajánlotta Tiboldi Bea, a Csíki Anyák Egyesületének az elnöke.
Ezúttal nem csak az édesanyákat, hanem az édesapákat is külön megszólítják, csütörtökön főként őket várják a délutáni előadásokra. Délelőttönként zenebölcsi, babahordozós eszközök mustrája, helyes hordozási technikák ismertetése, torna, kézműves foglalkozás várja az érdeklődőket. A délutáni előadások megtartására a magyarországi szakemberek mellett helyi vagy környékbeli szakorvosokat is meghívtak.
Fotó: Gecse Noémi
Mint minden évben, ezúttal is lesz fővédnöke a rendezvénynek: Ádám Katalint kérték fel, hogy vállalja el az „anyáskodást”. „Nagyon kedveljük, értékeljük a munkáját, és fontosnak tartjuk a felnövekvő gyermekek életében a hiánypótló tevékenységét a hagyományőrző programokkal, táncokkal, énektanítással, tematikus kézműves foglalkozásaival.
Úgy gondoljuk, hogy a helyi közösségek a civil szervezetekkel karöltve tudják egy-egy nagyobb megmérettetést igénylő projektjüket véghezvinni az intézmények és cégek támogatása mellett” – mutatott rá az egyesület elnöke.
Pénteken a rendezvényre meghívott magyarországi orvosok jelenlétében adományoznak tizenegy magyar nyelvű, az anyatejes táplálást támogató, népszerűsítő információs táblát a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szülészeti osztályának. Az eseményt szombaton bábelőadással és tombolahúzással zárják.
Fotó: Gecse Noémi
A részletes program az esemény Facebook-oldalán érhető el.
A Csíki Anyák Egyesülete
A 2010-ben alakult egyesületnek jelenleg 52 tagja van, a közeljövőben szeretnének nagyobb hangsúlyt fektetni a nagyobb gyermekes édesanyákra, és egy idősebb édesanyákból álló csoportot is verbuválnának. „Mi is felnőttünk a gyermekeinkkel együtt, és nagyobb hangsúlyt fektetnénk a nagyobb gyermekek kapcsán felvetődő problémákra. Tudjuk, hogy leterheltebbek a családok, amikor nagyobbak a gyermekek, több a program is, nehezebben jutnak el egy-egy előadásunkra, de nem szeretnénk őket sem elveszíteni. Fontos lenne, hogy legyen egy olyan szakosztályunk, amelyik foglalkozik ezekkel a kérdésekkel is. Megvalósítás előtt áll ugyanakkor egy idősebb édesanyák csoportja, akiket szintén szívesen látnánk az egyesületben, és szeretnénk őket is bevonni a tevékenységeinkbe” – fogalmazott az elnök.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!