
Csak 8-9 óra között van ügyfélfogadás az egészségbiztosító pénztárnál
Fotó: Haáz Vince
Hoppon maradtak azok a marosvásárhelyiek és Maros megyeiek, akik csütörtökön délelőtt, kora délután szerették volna ügyes-bajos dolgaikat intézni a megyei egészségbiztosító pénztárnál. Zárt ajtó fogadta őket, kiderült, hogy sztrájkolnak az alkalmazottak.
2023. november 02., 14:512023. november 02., 14:51
Az országos egészségbiztosító pénztár szakszervezete szerdán este közleményben számolt be arról, hogy csütörtöktől mind a fővárosi, mind a megyei pénztárak alkalmazottai beszüntetik a munkát.

Határozatlan ideig felfüggeszti az ügyfélszolgálati tevékenységet november 2-ától, csütörtöktől az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS), valamint annak bukaresti és megyei kirendeltségei.
Maros megyében az egészségbiztosító pénztár marosvásárhelyi, Iskola utcai székháza előtt csütörtökön délelőtt kisebb sor alakult ki, hiszen az ügyintézésre érkezőket zárt ajtó fogadta.
A megyei pénztár aligazgatója, Manuel Butiulcă a sajtónak elmondta, az alkalmazottak azért elégedetlenek, mert hat éve nem emelték a bérüket, ezért egyre többen felmondanak, más munkahelyet keresve. A Maros megyei pénztárnál hetven állás van, ebből tíz nincs betöltve, és a túlórákat sem tudják kifizetni.
Fotó: Haáz Vince
Az aligazgató kiemelte, hogy
A megyei egészségbiztosító pénztárak alkalmazottai meghatározatlan időre függesztették fel a munkát és a szakszervezeti képviselők egyeztetéseket kezdeményeztek a kormánnyal.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
szóljon hozzá!