
A megfelelő kukák hiányában nem működik a szelektív hulladékgyűjtés egyes Maros megyei településeken
Fotó: Haáz Vince
Több Maros megyei önkormányzat is szerződést bonhat a hulladék gyűjtését és szállítását végző cégekkel, az érintett településeken ugyanis a szolgáltatók nem tartják be a szerződésben foglaltakat.
2021. február 01., 17:512021. február 01., 17:51
A Maros Megyei Tanács is jóváhagyta a szerződésbontást, most az önkormányzatokon a sor, hogy eldöntsék, mit tegyenek a továbbiakban.
Mint kiderült ugyanis, a kerelőszentpáli 1-es, a szászrégeni 4-es, a dicsőszentmártoni 5-ös, a balavásári 6-os és a mezőrücsi 7-es övezetekben a szolgáltatók nem teljesítették mindazt, amit szerződéskötéskor vállaltak:
A Székelyhon érdeklődésére Varga András Adorján, Balavásár polgármestere elmondta, mielőtt az önkormányzat eldöntené, hogy felbontja-e a szerződést a szolgáltatóval, a 6-os övezetbe tartozó Küküllő-menti polgármesterek összeülnek és megvitatják, hogy mi legyen. „Keressük a legjobb megoldást.
– részletezte a polgármester. Hasonlóképpen vélekedett Simon István, Kerelőszentpál polgármestere is, aki lapunknak elmondta: mindenhol ugyanaz a probléma,
– magyarázta az 1-es övezetbe tartozó kerelősznetpáli elöljáró.

Szerződésbontás vár azokra a szolgáltatókra, amelyek Maros megye különböző településein gyűjtik és szállítják el a szemetet, és nem teljesítették a szerződésben vállalat feladataikat. Két cég van ebben a helyzetben, mert elhanyagolták a beruházásokat, és nem tájékoztatnak a szelektív gyűjtésről.
Ahogy azt korábban már megírtuk, két szolgáltatóról van szó, az egyik Kerelőszentpál, Szászrégen, Balavásár és Mezőrücs övezetében végzi tevékenységét, a másik pedig Dicsőszentmárton zónájában.
Tóth-Brezovszky Andrea, a Maros megyei önkormányzat által működtetett Ecolect Egyesület elnöke a Székelyhonnak azt is elmondta:
Miután a helyi önkormányzatok is meghozzák a döntéseiket, hogy felbontják-e a szerződést a vállalásaikat nem teljesítő cégekkel, összehívják az Ecolect közgyűlését, ahol végső döntést hoznak az ügyben.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!