
Fotó: Borbély Fanni
Hat előadással várja a közönséget március 26–27. között a Csíki Játékszín. Gyerekeknek és felnőtteknek is kedveznek a színház világnapja alkalmából.
2024. március 25., 10:452024. március 25., 10:45
Március 26-án, kedden fél 11-től a Gubanc című darabot játsszák a Hunyadi László kamarateremben, Bende Zsuzsanna és Vladimir Anton rendezésében. Az előadás öt éven felüli gyerekek számára megtekinthető.
Szintén március 26-án 13 órától a Művészetek Házában (ANTderground) kerül műsorra a Szar ügy című előadás Alejandro Duran rendezésében. A megtekintést 12 éven felülieknek ajánlják. Az előadás után közönségtalálkozót szerveznek Miklós Csongor pszichológussal.
Ugyanezen a napon este 19 órakor a Barabás Árpád rendezte Klamm háborúját mutatják be a Nagy István Művészeti Középiskolában 14 éven felüliek számára.
Március 27-én, szerdán délelőtt 10 órakor ismét a kicsiknek kedveznek, A háromágú tölgyfa tündére bábjátékot a nagyteremben mutatják be Fabók Mariann rendezésében. 6 éven felülieknek ajánlják.
Szerdán ugyanakkor zárt körű előadást szerveznek 12 órától a Székely Károly Szakközépiskolában. A cs&t című, Csongor és Tünde verses mesejátékot felső tagozatos korosztálynak mutatják be.
Ugyancsak szerdán este 19 órakor a Visky Andrej rendezte Utazás a koponyám körül című darabot tekinthetik meg a nézők. Az előadás Karinthy Frigyes regénye alapján készült, ugyanakkor a szerző életrajzához és korabeli világához kötődő szereplőket is bemutat.
Jegyek válthatók a színház jegypénztárában, valamint előadások előtt egy órával. Online itt elérhetőek a jegyek.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
Nem született megoldás a politikai válság rendezésére a Nicușor Dan államfővel a Cotroceni-palotában folytatott csaknem kétórás egyeztetésen, és miniszterelnök-jelöltekről sem esett szó – közölte a találkozó után Sorin Grindeanu.
Megkezdődik a Săvinești utca felújítása Marosvásárhelyen, miután befejeződtek a víz- és gázvezetékek cseréjével kapcsolatos munkálatok.
Ezen a héten benyújtottuk az európai uniós támogatási kérelmet a körgyűrű 3-as és 6-os szakaszára. A beruházás összértéke több mint 538 millió lej.
Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról, a Fidesz és a KDNP pedig bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését – írja az MTI.
Viharokkal tarkított, változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, július 13–26. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
szóljon hozzá!