
Fotó: Pixabay
Az ANAF által összesített adatok szerint az állam által 2024-ben az alkoholos italok értékesítéséből beszedett jövedéki adók több mint 60 százalékát (1,22 milliárd lej) a szeszesital-ipar utalta át, és továbbította a Spirits Romániának.
2025. február 17., 13:412025. február 17., 13:41
A szövetség sajtóközleménye szerint a statisztikák azt mutatják, hogy az összes alkoholos ital közül a szeszes italok adják a legkisebb részesedést a teljes romániai fogyasztásból – írja az Agerpres hírügynökség. Az Országos Statisztikai Intézet által tavaly év végén közölt adatok szerint 2023-ban a desztillált alkoholos italok átlagos fogyasztása (40 százalékos alkohol-egyenértékben) fejenként 8,5 liter volt, közel tízszer kevesebb, mint a sörfogyasztás (80,4 liter sör/fő), és megközelítőleg háromszor kevesebb, mint 2,2 liter borfogyasztás (24 liter borfogyasztás).
„Az adatok megerősítik azt, amit mindig is állítottunk, hogy a szeszesital-ipar – a jövedéki adó ésszerű szintjének fenntartása és az illegális piac visszaszorítása mellett – jelentős és becsületes befizetője az állami költségvetésnek. Hosszú távú terveink vannak, és mint mindig, továbbra is nyitottak vagyunk a kormányokkal való folyamatos párbeszédre, hogy közösen megtaláljuk a legjobb megoldásokat mind iparágunk fenntartható fejlődéséhez, mind pedig a román gazdaság egészének növekedéséhez” – mondta Florin Rădulescu, a Spirits Románia Egyesület elnöke a sajtóközleményben.
A Spirits Romania egy munkaadói szövetség, amely a fő romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömöríti, és 2013-ban alapították. A tagvállalatok több mint 3000 közvetlen és 185 000 közvetett munkahelyet biztosítanak.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
szóljon hozzá!