
Fotó: Barabás Orsolya
Advent negyedik vasárnapjának estéjén Gyergyószentmiklós főterén meggyújtották a negyedik gyertyát, és a szeretet lángja is körbejárt, majd a jelenlévők hazavitték otthonaikba. Az adventi gondolatokat a 4S Street zenekar tagjai olvasták fel, akik két dalukkal is megörvendeztették a gyergyószentmiklósiakat.
2022. december 18., 21:492022. december 18., 21:49
A Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar Máyer Róbert vezetésével három produkcióval is kedveskedett a negyedik gyertyagyújtásra összegyűlteknek Gyergyószentmiklós főterén. „Az ünnep üzenetét, szellemiségét nem csak annak napjai, hanem az év többi napján is meg kell éljük, magunkban kell hordozzuk.
Fotó: Barabás Orsolya
– hangsúlyozta köszöntőbeszédében Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
Fotó: Barabás Orsolya
A 6-os számú Tarisznyás Márton cserkészcsapat elhozta a betlehemi Békelángot, melyet a 4S Street zenekar segítségével adtak tovább a jelenlévők között.
Fotó: Barabás Orsolya
Az együttes tagjai felolvasták a karácsonyig hátralévő adventi gondolatokat, majd két dalukkal költöztettek szeretetet a gyergyószentmiklósiak szívébe, akik az adventi gyertyagyújtási ünnepség végén közösen énekelték: „Ha az ember messze menne, el ne feledje a házát / Merre tart és honnan érkezett, siratja bús magányát / Ha az ember messze menne, el ne feledje a házát / S annak melegét, mi visszavár”.
Fotó: Barabás Orsolya
Vastag kőfalak, lőrések és gyilokjáró veszik körül Csíkkarcfalva község templomát, amely nemcsak az imádságra, hanem a védekezésre is készült.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
A karácsonyi ünnepkörhöz tartozik a Heródes által meggyilkoltatott fiúgyerekek, azaz „apró szentek” napja is, régen gazdag, mára kikopó szokásrenddel. Ilyenkor lehet büntetlenül megvesszőzni a lányokat, asszonyokat, de koránt sem nevelés céljával.
Az Apple TV-nél készült el, és futott be év végére 2025 egyik legjobb sorozata, a Pluribus. Vince Gilligan új folytatásos története egy meglehetősen egyedi apokalipszist tár a szemünk elé. Kritika.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
szóljon hozzá!