
Az elhanyagolt terület átalakul, de nem strand lesz belőle
Fotó: Veres Nándor
Le kell állítani a közbeszerzési eljárást, de a csíkszeredai városvezetők úgy számolnak, hogy idén azért elkezdődik a Szeredai-fürdő egy részének rendezése, és átalakítása szabadidőparkká. A munkálatokat jövő év végéig kell befejezni.
2022. április 01., 17:292022. április 01., 17:29
Arra készültek, hogy áprilisban már munkához lát a kivitelezéssel megbízott cég, de időközben kiderült, hogy a több hónapja folyamatban levő közbeszerzési eljárást le kell állítani – ismertette kérdésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere szerint a licit vége felé hiánypótlást kértek az ajánlataikkal versenyben levő két cégtől, de ezek egyike sem küldte el ezt időben.
„Arra hivatkoztak, hogy technikai problémájuk volt, de mivel ezt az elektronikus közbeszerzési rendszer nem tudta megerősíteni, és a szükséges dokumentumokat nem hozták be a városházára, kénytelenek vagyunk érvényteleníteni a közbeszerzést. Mivel európai uniós projektről van szó, a korrekció egynapos késésnél is az érték 25 százalékánál kezdődik, ezt a város nem tudja felvállalni” – érvelt az elöljáró. Így az érvénytelenítés után ismét kiírják a licitet, amely várhatóan néhány hónap múlva eredménnyel zárul, és még az év folyamán el lehet kezdeni az átalakítást.
A strand területe egy részének rendezését is jelentő beruházásra európai uniós támogatás nyújtott lehetőséget, a pályázatot leromlott állapotú területek zöldövezetté alakításának finanszírozására írták ki. Ehhez egy közel két hektáros, a város tulajdonában lévő, az Olthoz közel fekvő területet választották ki. A projekt két szakaszból áll, az egyik a terület rendezése, a másik egy kerékpárút kialakítása a Fürdő utca elejétől a fürdőig, az úttest jobb oldalán.
Két olyan leromlott, épületet is lebontanak, amelyeknek semmilyen funkciójuk sincs.
Helyreállítják a lábteniszpályát, amely méretéből adódóan tollaslabdázásra is lehetőséget biztosít. Egy krossz- és kerékpárpálya a bicikliseket szolgálja ki, az Olt közelében egy tanösvényt terveznek, amely körbevezet a kerítés mentén. Biztosítva lesz a vezeték nélküli internet-elérhetőség, közvilágítás is készül, ugyanakkor térfigyelő kamerákat is felszerelnek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
Egy Bákó megyei férfit hivatalosan arról értesítette a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság (DGASPC), hogy elhunyt, és emiatt elveszítette egyes jogosultságait, miközben az érintett, Eugen Popa, él és jó egészségnek örvend.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
4 hozzászólás