
A szemét átvizsgálásakor nem derült ki, hogy ki lehet az elkövető, a nyomozás azonban folyatódik
Fotó: Haáz Sándor
Nagy mennyiségű új cipőt és ruhát dobott ki valaki a Székelyudvarhelyhez tartozó Bethlenfalva határában fekvő mezőre. A helyi rendőrség tőlünk értesült a szemétgócról, a helyszínre mentek, ám egyelőre nem derült fény a szemetelő kilétére.
2018. július 18., 09:352018. július 18., 09:35
„Nem tudom, hogy ki vihette ki a mezőre a teljesen új cipőket, kabátokat és egyéb ruhaneműket, de sokkal jobban tette volna, ha inkább a rászorulóknak adja. Megannyi civil szervezet van, amelyekre rábízhatta volna, nem beszélve az e célból létrehozott utcai tárolókról. Persze a ruhák elosztásában akár mi is segíthetünk” – fogalmazott lapunknak Magyari Lajos, a szemétgócra rálelt UTCA Egyesület elnöke. Felháborítónak tartja a szemetelést, hiszen ezáltal nemcsak a környezetben tesz kárt az elkövető, de a látvány is lehangoló.
A helyi rendőrség munkatársai nem tudtak az esetről, de bejelentésként értékelték érdeklődésünket, és a környezetvédelmi problémákért felelős munkatársuk azonnal a helyszínre sietett. Bodrogi Előd átvizsgálta a feltehetően tavasz óta ott álló szeméthalmot, de nem nem talált az elkövetőre utaló nyomokat. Ő is meglepődött, hogy a pillepalackok és egyéb hulladék között
A helyi rendőr a közelben lakóknál is érdeklődött arról, hogy ki vihette a mezőre a hulladékot, és kapott ugyan egy nevet, de az téves feltételezésnek bizonyult. A szemetet egyébként a szociális segélyből élők fogják eltakarítani jövő héten, de az ügyben elkezdett nyomozás folytatódik.
Fotó: Haáz Sándor
Amióta szigorúbbak az ellenőrzések a városban, sokan inkább a mezőre viszik a szemetet. Ez szintén nagy gond – közölte László Szabolcs, a helyi rendőrség vezetője. „Fel szeretnénk hívni mindenki figyelmét, hogy
Már csak azért sem, mert a legtöbb esetben magánterületekben tesznek kárt az elkövetők” – szögezte le az igazgató. Kiemelte, egységük tagjai szívesen útbaigazítanak bárkit, ha nem tudja, hova vihetné a háztartási, építkezési vagy akár veszélyes hulladékot.
Fotó: Haáz Sándor
Nehéz rajtakapni azokat, akik a mezőn szemetelnek, ezért a helyi rendőrség vezetője arra kéri a lakosokat, hogy jelentsék, ha hasonlót tapasztalnak. László Szabolcs rámutatott, kevés az, ha valaki Facebookon megoszt egy fotót, hiszen nem biztos, hogy azt a rendőrök is látják, így nem tudnak intézkedni.
„Bármilyen információ segíthet az elkövetők kézre kerítésében, akár egy rendszám, egy személyleírás is. Be kell telefonálni hozzánk, de ha valaki ezt nem szeretné, akkor van saját Facebook-oldalunk, amelyen szintén elérhetők vagyunk. Megkérjük a lakosokat és a civil szervezeteket is, hogy értesítsenek a hasonló problémákról, hiszen csak így tudunk gyorsan és hatékonyan intézkedni” – fogalmazott.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélyére figyelmeztették hétfő délután Ro-Alert üzenetben a hatóságok Tulcea megye északkeleti részének lakosságát. Hasonló riasztást délelőtt a megye délkeleti térségére is kiadtak.
szóljon hozzá!