
Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Elszállítják a zöldhulladékot Gyergyószentmiklóson április 3. és 9. között – értesít közleményben az önkormányzat, melyben felhívják a figyelmet: a háztartási hulladékot a szeméttározókba kell helyezni, és nem melléje.
2017. március 31., 14:432017. március 31., 14:43
Arra kérik a tömbházlakókat, hogy ingatlanjuk környékén az említett időintervallumban végezzék el a tavaszi nagytakarítást, sövénynyírást, fametszést. A meghirdetett időszakban tegyék a zöldhulladékot a szeméttárolók mellé, ezt a szolgáltató külön, kétnaponta szállítja el.
Családi házak esetében a hulladékgyűjtés a megszokott napokon történik, és a szeméttárolók mellé kell kihelyezni a nyesedéket, faleveleket, más zöldhulladékot. Az önkormányzat szóvivője, Fórika Krisztina külön felhívja a figyelmet:
A háztartási hulladékkal kapcsolatban is felhívás érkezett a sajtóhoz. A városvezetés azt kéri a lakosságtól, hogy fokozottan figyeljenek, a szemetet a tároló konténerekbe dobják, és ne mellé. Minden olyan szemét, ami nem a konténerbe kerül, hanem annak környékére, „elhagyott” szemétnek minősül, és ennek elszállításáért az önkormányzatnak külön díjat kell fizetnie a szolgáltatónak.
– hívják fel a figyelmet a közleményben.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
szóljon hozzá!