
Fotó: Maros megyei RMDSZ
Beláthatatlan következményei lesznek annak, ha szélsőséges eszméket valló alakulatok kerülnek hatalomra – fogalmazott Császár Károly Zsolt szenátorjelölt, miután ma reggel leadta voksát a parlamenti választásokon.
2024. december 01., 12:262024. december 01., 12:26
2024. december 01., 12:482024. december 01., 12:48
„Arra szavaztam ma, hogy nekünk legyen jövőnk itthon, legyen összetartó közösségünk az országban, és legyen erős hangunk Bukarestben.
– nyilatkozta az RMDSZ Maros megyei szenátorjelöltje, aki a Gyulakutai Általános Iskolában szavazott ma reggel. Császár Károly mindenkit arra buzdít, hogy menjen el szavazni, ne engedje át az irányítást másoknak.
Fotó: Maros megyei RMDSZ
Csibi Attila Zoltán, az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke szerint eddig soha nem fenyegette ekkora veszély a magyar közösséget.
– mondta Csibi Attila azt követően, hogy szavazott az erdőszentgyörgyi Művelődési Házban.
Kiemelte, hogy a közösség csak akkor lehet erős a román törvényhozásban, ha minél többen részt vesznek a választásokon. „Legyünk tehát sokan, legyünk elegen ahhoz, hogy mi döntsünk a saját sorsunkról” – fogalmazott az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke.
Fotó: Maros megyei RMDSZ
Novák Levente szenátorjelölt szerint
„Ma arra szavaztam, hogy ez ne történhessen meg. A szavazatom egy apró akadály a nagyméretű magyarellenesség előtt. Minél több szavazat érkezik, annál nagyobb lesz ez az akadály” – hangsúlyozta az RMDSZ Maros megyei szenátorjelöltje. Hozzátette, arra szavazott, hogy a kivívott közösségi jogainkat ne vonhassák meg tőlünk.
– fogalmazott Novák Levente, aki a nyárádszeredai Deák Farkas Általános Iskolában szavazott reggel.
Finanszírozást nyert újabb tizenegy tömbház korszerűsítése Gyergyószentmiklóson. A beruházások főként a Forradalom negyedet érintik, de a Virág és a Bucsin negyedben is újítanának fel épületeket.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
szóljon hozzá!