
Fotó: Erdőszentgyörgy Press
A bözödújfalusi Összetartozás Templomának felépítését is támogatja bevételéből a hétvégén Székesfehérváron megtartott III. Székely Bált. Az adományok azonban lassan gyűlnek, s az alapöntésnek neki kellene fogni, mert a tó vize gyorsan emelkedik.
2018. április 10., 21:172018. április 10., 21:17
Szombaton rendezték a III. Székely Bált Székesfehérváron, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termében. Néhány héttel ezelőtt megkereste Juhász László szervező, a bál házigazdája a Bözödújfaluért Egyesületet és Erdőszentgyörgy önkormányzatát, hogy a Válasz-Független Civilek Fehérvárért Egyesület által megálmodott és életre hívott bál bevételéből három célt támogatnának, köztük a bözödújfalusi Összetartozás Templomának felépítését is.
A karitatív bálon a székesfehérvári lakosságon kívül a közélet, a vállalati szektor és a civil szféra szereplői is együtt voltak. Az eddigi karitatív gyűjtések alkalmával két alkalommal is Szentegyháza javára, de Böjte Csaba ferences szerzetes árváinak is jutott a bevételből. 2018-ban is három jótékonysági kedvezményezettet választottak ki a szervezők. A Kárpátaljai Református Egyházkerület Idősek Otthona mellett, a székesfehérvári alap és középfokú iskolák könyvtárai részére Erdéllyel és Trianonnal összefüggő könyvek vásárlását is támogatják, végül, de nem utolsó sorban a bözödújfalusi Összetartozás Templomának felépítéséhez is hozzájárulnak a befolyt összegből.
A jótékonysági esten köszöntőt mondott Vargha Tamás országgyűlési képviselő, a bál fővédnöke, valamint Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, a rendezvény védnöke és Juhász László házigazda, önkormányzati képviselő. A bál műsorvezetője Berecz István Aranysarkantyús táncos volt, a műsorban színvonalas táncos és zenei produkciókat láthatottak a résztvevők anyaországi, felvidéki és erdélyi fellépőkkel.
A hétvégi eseményen Erdőszentgyörgy is képviseltette magát. Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere mellett Sükösd Árpád, a Bözödújfaluért Egyesület alelnöke is részt vett. A rendezvényen az egyesület részéről fellépők is színesítették a bál programját: bözödi népdalokkal és néptáncokkal szórakoztatták a nagyérdeműt.
A fellépők között Kincses Olga, Tőkés Lóránt, Barabás Hunor néptáncosok, Lőrincz Hortenzia néptáncművész is részt vett, a talpalávalót Dresh Mihály, Liszt Ferenc-díjas zeneművész húzta. Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere szerint
Még nem tudni pontosan, hogy mekkora az az összeg, amit a bál bevételéből az Összetartozást Templomának felépítésére fordíthatnak, mivel az összesítések még folyamatban vannak. A templomépítést célzó adománygyűjtést ugyan sokan felkarolták, de még mindig jelentős összeg hiányzik, amit a továbbiakban is próbál az egyesület összegyűjteni a különböző adománygyűjtési módokon és lehetőségeken keresztül. A Bözödújfaluért Egyesület továbbra is várja mindenki támogatását, mivel hamarosan el kell kezdeni az alapozási munkálatokat, hisz a tó vízszintje jelentősen megnőtt a csapadékos tavasz miatt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
szóljon hozzá!