
Fotó: Erdőszentgyörgy Press
A bözödújfalusi Összetartozás Templomának felépítését is támogatja bevételéből a hétvégén Székesfehérváron megtartott III. Székely Bált. Az adományok azonban lassan gyűlnek, s az alapöntésnek neki kellene fogni, mert a tó vize gyorsan emelkedik.
2018. április 10., 21:172018. április 10., 21:17
Szombaton rendezték a III. Székely Bált Székesfehérváron, a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termében. Néhány héttel ezelőtt megkereste Juhász László szervező, a bál házigazdája a Bözödújfaluért Egyesületet és Erdőszentgyörgy önkormányzatát, hogy a Válasz-Független Civilek Fehérvárért Egyesület által megálmodott és életre hívott bál bevételéből három célt támogatnának, köztük a bözödújfalusi Összetartozás Templomának felépítését is.
A karitatív bálon a székesfehérvári lakosságon kívül a közélet, a vállalati szektor és a civil szféra szereplői is együtt voltak. Az eddigi karitatív gyűjtések alkalmával két alkalommal is Szentegyháza javára, de Böjte Csaba ferences szerzetes árváinak is jutott a bevételből. 2018-ban is három jótékonysági kedvezményezettet választottak ki a szervezők. A Kárpátaljai Református Egyházkerület Idősek Otthona mellett, a székesfehérvári alap és középfokú iskolák könyvtárai részére Erdéllyel és Trianonnal összefüggő könyvek vásárlását is támogatják, végül, de nem utolsó sorban a bözödújfalusi Összetartozás Templomának felépítéséhez is hozzájárulnak a befolyt összegből.
A jótékonysági esten köszöntőt mondott Vargha Tamás országgyűlési képviselő, a bál fővédnöke, valamint Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, a rendezvény védnöke és Juhász László házigazda, önkormányzati képviselő. A bál műsorvezetője Berecz István Aranysarkantyús táncos volt, a műsorban színvonalas táncos és zenei produkciókat láthatottak a résztvevők anyaországi, felvidéki és erdélyi fellépőkkel.
A hétvégi eseményen Erdőszentgyörgy is képviseltette magát. Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere mellett Sükösd Árpád, a Bözödújfaluért Egyesület alelnöke is részt vett. A rendezvényen az egyesület részéről fellépők is színesítették a bál programját: bözödi népdalokkal és néptáncokkal szórakoztatták a nagyérdeműt.
A fellépők között Kincses Olga, Tőkés Lóránt, Barabás Hunor néptáncosok, Lőrincz Hortenzia néptáncművész is részt vett, a talpalávalót Dresh Mihály, Liszt Ferenc-díjas zeneművész húzta. Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere szerint
Még nem tudni pontosan, hogy mekkora az az összeg, amit a bál bevételéből az Összetartozást Templomának felépítésére fordíthatnak, mivel az összesítések még folyamatban vannak. A templomépítést célzó adománygyűjtést ugyan sokan felkarolták, de még mindig jelentős összeg hiányzik, amit a továbbiakban is próbál az egyesület összegyűjteni a különböző adománygyűjtési módokon és lehetőségeken keresztül. A Bözödújfaluért Egyesület továbbra is várja mindenki támogatását, mivel hamarosan el kell kezdeni az alapozási munkálatokat, hisz a tó vízszintje jelentősen megnőtt a csapadékos tavasz miatt.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
szóljon hozzá!