
Újraszervezné az RMDSZ helyi szervezetét Imre Gábor
Fotó: Beliczay László
Az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöki címére pályázik Imre Gábor, a szövetség egyik helyi tagja, aki szerint közéleti válság uralkodik a városban.
2021. szeptember 22., 19:002021. szeptember 22., 19:00
2021. szeptember 22., 19:092021. szeptember 22., 19:09
„Az elmúlt egy évet tekintve Székelyudvarhely egyfajta közéleti válságban van, hiszen annak ellenére, hogy a Szabad Emberek Pártja jelentős többséggel nyert, az emberek elvesztették az irántuk érzett bizalmat. Persze, az RMDSZ is hasonló helyzetet él meg, ezen pedig változtatni kell” – véli Imre Gábor, a szövetség helyi ifjúsági szervezetének volt elnöke, aki sajtótájékoztatón számolt be arról, hogy
Arra is kitért, hogy az elmúlt kilenc hónapban ideiglenes elnöke volt az RMDSZ helyi szervezetének – ami a szabályzat szerint csak további három hónapig lehetséges –, ezért más jelentkező híján pályázni szeretne a tisztségért a soron következő tisztújító gyűlésen.
Elnökként el szeretné érni, hogy az RMDSZ „tégelyében” visszaálljon a városban a közbizalom, a közbeszéd, a megfelelő közhangulat, ugyanakkor megszűnjenek az ellentétek. Szerinte lényeges az is, hogy meggyőzzék az embereket a közügyek megvitatásának fontosságáról. Leszögezte: ehhez hiteles emberekre van szükség, ezért kell újjáépíteni a városi szervezetet, amely évek óta letargiában szenved.
Kijelentette azt is, hogy meg szeretnék nyerni a következő választásokat, és feltett céljuk, hogy Székelyudvarhely újra fejlődő pályára álljon:
Mindez szerinte a stabil alapokon álló RMDSZ-szel lehetséges.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
szóljon hozzá!