
Fotó: Pinti Attila
Megemlékeznek a székely határvédőkről és a két világháború során hazánkat védőkről az úzvölgyi katonatemetőben augusztus 26-án, hétfőn.
2024. augusztus 21., 12:182024. augusztus 21., 12:18
2024. augusztus 26., 19:032024. augusztus 26., 19:03
„Minden év augusztus hónap 26. napján Úzvölgyében azokra a székely határvédőkre emlékezünk, akik az I. és II. Világháború során hazánkat védték, miközben az ellenséges csapatok elérték ezt a határt, mert hisszük, hogy egy nemzet akkor hal meg igazán, ha elfelejti múltját” – írják az ünnepi megemlékezés felhívásában a szervezők.
Fotó: Pinti Attila
A megemlékezést követően a helyiek szeretettel várják a résztvevőket egy meleg ebédre a temetővel szemben található Aklos Közbirtokosság házának udvarán.
Fotó: Pinti Attila
Igény szerint autóbusz járat is indul az ünnepélyre, jelentkezni augusztus 21-ig László Antal csíkszentmártoni alpolgármesternél lehet a 0727-315837-es telefonszámon vagy személyesen. A fuvar ára 35 lej személyenként.
Az esemény szervezője Csíkszentmárton Község Polgármesteri Hivatala, társszervezője a Hargita Megye Tanácsa, az RMDSZ Csíki Területi Szervezete, támogatója pedig az Alcsík Kistérség fejlesztési társulás.
Halálos baleset történt szerdáról csütörtökre virradóan egy kardói (Bihar megye) orvosi központ parkolójában.
A tegnapi hóeltakarítási munkálatokról készített egy videós összefoglalót a brassói területi útügyi igazgatóság, bemutatva, hogyan avatkoztak be Hargita és Kovászna megyében a havazást követően.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
Magyar és román paleontológusok példa nélküli koncentrációjú leletet találtak a Hátszegi-medence nyugati felében, a lelőhelyen négyzetméterenként több mint száz gerincesmaradványt fedeztek fel.
szóljon hozzá!