Érdekes szimbiózisban, egymást kiegészítve működik Csíkszeredában az FK Csíkszereda labdarúgócsapata, valamint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia. Szondy Zoltán, az akadémia elnöke a Székelyhon TV Nézőpontjának legújabb vendége.
2020. szeptember 11., 12:002020. szeptember 11., 12:00
2020. szeptember 11., 12:032020. szeptember 11., 12:03
Hogy milyen célokat tűz ki maga elé a másodosztályba nem olyan régen feljutott, részben a megyeszékhely önkormányzata által működtetett futballklub, illetve milyen elveket követ az utánpótlás-nevelésben a magyar állami támogatásból létrejött Székelyföld Labdarúgó Akadémia, arról a két intézményt egy időben irányító Szondy Zoltán számol be a Székelyhon TV-ben.
Választ kapunk arra, miként képes együtt élni a labdarúgás a koronavírus-járvány jelentette kiszámíthatatlan helyzettel. Szondy Zoltán elmondja, hogy
továbbá kifejti, miként működik a Nagyváradtól Kolozsváron át a Székelyföld számos településéig alközpontokra épülő, a Puskás Ferenc Akadémiával szakmai partnerséget ápoló Székelyföldi Labdarúgó Akadémia.
Sőt választ kapunk arra is, miért tekint egyfajta hitelként az intézmény a magyar állami támogatásra, ugyanakkor megtudhatjuk, hogy
Kiderül a Nézőpontban, hogy a csíkszeredai akadémiánál nemcsak az a fő szempont, hogy jól képzett futballistákat neveljenek ki, hanem – a sportszakmai elvárásokon túlmenően nemzetpolitikai küldetést is teljesítve – az is, hogy magyar legyen az edzés nyelve.
A Nézőpont körüljárja azt is, konkurenciát jelentenek-e egymás számára a székelyföldi sportakadémiák.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
Harmadfokú hőségriasztás van érvényben szerdáig Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyében. Térségünkben Maros megyében narancs jelzésű hőségriasztás van érvényben.
A Duna vízhozama a következő napokban másodpercenként 1400 köbméterre csökkenhet Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Megállíthatatlanul emelkedik az üzemanyagok ára, a dízel litere egyes töltőállomásokon már a 11 lejhez közelít.
Több mint 33 ezer diák iratkozott be a hétfőn kezdődő pótérettségire.
Hétfőtől csütörtökig újabb rendkívüli ülésszakot tart a parlament.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
szóljon hozzá!