
Nagy összegtől eshet el a kórház. Próbálnak megoldást találni
Fotó: Gecse Noémi
Noha novemberben 2,6 millió lejes finanszírozásról biztosította a minisztérium a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházat, korántsem biztos, hogy a kórház rendelkezhet a támogatás felett. A szaktárca az előzetesen meghatározotthoz képest korábbi dátumot jelölt ki a pénz elköltésének határidejeként.
2017. december 18., 10:182017. december 18., 10:18
A kórházat érintő aktualitásokról számolt be Demeter Ferenc kórházmenedzser és Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke a sajtó képviselőinek.
Demeter Ferenc kórházmenedzser a novemberben megígért kormánytámogatás helyzetének visszásságáról beszélt elsőként. Elmondta,
erre pedig azt a magyarázatot adták, hogy december 27., 28., 29. napokat hivatalos szabadnappá nyilvánítanák a közszférában.
Amennyiben ez megtörténik, a kórház valószínűleg nem tudja befejezni a folyamatban lévő közbeszerzéseket, így eleshet a finanszírozástól. A pénzből orvosi eszközöket és műszereket vásárolna az intézmény, de ha nem rendelkezhetnek a 2,6 millió lej felett, akkor a kórház számíthat a megyei tanács közreműködésére az eszközök beszerzését illetően – mondta Borboly Csaba, a megyei önkormányzat elnöke. A pénz átcsoportosításáról a megyei tanács testülete döntést is hozott. Az elöljáró nem tartja helyesnek a szaktárca döntését, mint fogalmazott az egészségügy területén nem kellene ilyen „játszmákat űzni”.
A sajtóbeszélgetésen Demeter Ferenc többek között arról is beszélt, hogy egyre jobban fejlődik a csíkszeredai sürgősségi kórház, hiszen nemrég olyan műtétet is végeztek, amelyre még a bukaresti kórházakban sem vállalkoztak. Továbbá megemlítette, már több orvos is jelentkezett náluk, akik külföldről telepednek haza, és Csíkszeredában képzelik el a jövőjüket. A megyei tanács ügykezelésébe tartozó kórház utóbbi időszakban tapasztalható fejlődése nagyban köszönhető a megyei önkormányzat segítségének is – emelte ki a kórházmenedzser. Hozzátette, fontosnak tartja a környező lakossággal való hatékony kommunikációt, ezért a jövőben még inkább erre törekednek.
Még egy hét sem telt el novemberből, már harmadszorra volt földrengés a hónapban Romániában: csütörtökön a Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földmozgás volt Vrancea megyében 14 óra 54 perckor – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Múlt héten közel 69 ezer akut légúti fertőzéses esetet (influenza, felső légúti fertőzés, tüdőgyulladás) regisztráltak Romániában – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Immáron a 41. történészkonferenciát rendezte meg az Erdélyi Múzeum Egyesület gyergyói fiókszervezete és a Gyergyói Népfőiskola. A rendezvényre évtizedekkel ezelőtt a városi művelődési ház nagytermét kellett kibérelni – ma elég a könyvári előadótér is.
A Delgaz Grid, az E.ON csoporthoz tartozó elektromos és gázszolgáltató vállalat újabb együttműködéseket kötött szakiskolákkal és technikai profilú iskolákkal 15 megyéből, köztük Maros és Hargita megyéből is.
Több tízezer lejes bírsággal sújtható a medvék etetése a kormány által csütörtökön elfogadott sürgősségi rendelet értelmében. Emellett egyszerűsítik az eljárást azokra az esetekre, amikor a nagyvad lakott területen jelenik meg.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Sürgősségi kormányrendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely lehetővé teszi, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék – olvasható az RMDSZ közleményében.
A FIFA elnöke, Gianni Infantino csütörtökön a Román Labdarúgó-szövetségnek (FRF) címzett levélben fejezte ki részvétét a nemzetközi szövetség nevében a szerdán 88 éves korában elhunyt Jenei Imre halála miatt.
Őrizetbe vett a rendőrség egy 51 éves férfit, egy lugosi iskola tanítóját, miután két tízéves diáklányt arcul ütött fegyelmezetlenségre hivatkozva.
szóljon hozzá!