
Augusztus utolsó napján teszik közzé az eredményeket. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A választott tantárgyból bizonyítottak szerdán a pótérettségiző diákok. Hargita megyében 233 tanuló vett részt, Maros megyében 514-en vizsgáztak. Mindkét megyében a biológia volt a legnépszerűbb választott tantárgy, az informatika nem volt kelendő idén.
2021. augusztus 18., 17:552021. augusztus 18., 17:55
Mintegy 39 ezer jelentkező iratkozott fel országszerte az érettségi vizsga augusztus-szeptemberi szakaszára, amely augusztus 16-án, hétfőn kezdődött el a román nyelv és irodalommal, majd kedden folytatódott a szaknak megfelelő kötelező tantárggyal, szerdán pedig a szaknak megfelelő választott tantárgyból bizonyítottak. Csütörtökön anyanyelvből vizsgáznak a magyar diákok.
A szerdai vizsgán 233 diák vett részt, bár 285-en iratkoztak fel előzetesen, 52 tanuló végül nem jelent. A választott tantárgyaknak megfelelően anatómiából és fiziológiából 37-en, biológiából 94-en, kémiából heten, fizikából négyen, földrajzból 72-en, informatikából hárman, pszichológiából hatan, szociológiából nyolcan, illetve filozófiából és logikából egy-egy diák vizsgázott.
– tájékoztatott a Hargita megyei tanfelügyelőség.
Maros megyében 514 diák vizsgázott a hét vizsgaközpontban. Legtöbben biológiára iratkoztak, összesen 180 diák. A legkevesebben informatikából és nem szerves kémiából bizonyítottak, mindkét tantárgyból egy-egy diák vizsgázott – tudtuk meg Berar Antoniutól, az érettségi bizottság elnökétől. Mint elmondta,
Az írásbeli vizsgák minden reggel 9 órakor kezdődtek, a diákok 8:30-ig érkeztek meg, és három óra állt rendelkezésükre a tételek kidolgozásához. Az érettségizők csak kék tollat használhattak az íráshoz, az ábrákhoz és rajzokhoz pedig csak fekete ceruzát. Az írásbeli vizsgákon tilos volt számolóeszközöket használni, és csak a vizsgateremben kiosztott papírt lehetett használni.
Az első eredmények közlésére – ezeket most is név és vezetéknév nélkül, csak egy kóddal teszik közzé – augusztus 31-én délig kerül sor. A fellebbezéseket ugyanazon a napon, 12 óra és 18 óra között lehet benyújtani személyesen vagy elektronikus formában.
Először szerveztek gyerek- és családnapot vasárnap Nagygalambfalván, amit egyebek mellett egy új játszótér és egy lépcsős vízesés felavatásával ünnepeltek meg. A sátrak között sétálva mindenki kedvére nassolhatott és programokból sem volt hiány.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
szóljon hozzá!