
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Mocsárból kellett kiszabadítani egy lovat a csíkszeredai Suta-tónál hétfőn délután. A rendőrség és önkéntesek akciója végül eredményesnek bizonyult, a jószág nem sérült meg, azonnal lábra állt és enni kezdett – adta hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. április 12., 14:542022. április 12., 14:54
2022. április 12., 14:572022. április 12., 14:57
Egy mocsárba ragadt lóhoz riasztották a Hargita megyei rendőrség egységét hétfőn délután a csíkszeredai Suta-tó környékén. A közlemény szerint a hatóságiak a helyszínen önkéntesek segítségével
Az akcióban részt vevő állatorvos vizsgálata szerint a lovon nem mutatkoztak külső sérülések, ezért visszaszolgáltatták gazdájának a jószágot. Az eset okait és körülményeit kivizsgálják.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
Ludwig van Beethoven hegedű és zongoraszonátáit játszák kedden délután Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának Szent István Termében.
Elfogadta hétfőn a szenátus a Románok Egyesüléséért Szövetségnek (AUR) azt a törvénytervezetét, amely szerint az egyesületeknek, alapítványoknak és szövetségeknek évente nyilatkozniuk kell a finanszírozási forrásaikról az Országos Adóhatóságnak.
Elfogadták a pénzügyminisztérium módosító indítványát, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Május 1. és 18. között 60 lakossági bejelentés érkezett a Hargita megyei csendőr-felügyelőséghez lakott területek közelében megjelent medvékről, ami jelentős növekedést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
Kiengedték hétfőn a kórházból azt az ötéves Szeben megyei gyermeket, aki csaknem két napot töltött egyedül az erdőben, mielőtt megtalálták a keresésére indult hatóságok.
2 hozzászólás