
A betegek csak azután léphetnek be a kórházba, miután a sátorban megvizsgálják őket
Fotó: Gálna Zoltán
Tíz egészségügyi alkalmazott is otthoni elkülönítésben van, miután a Maros Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályán kapcsolatba kerültek egy beteggel, akiről utólag kiderült, hogy koronavírussal fertőzött. Maros megyében az otthoni karanténban lévők száma pénteken elérte a 4156-ot.
2020. március 27., 15:272020. március 27., 15:27
2020. március 27., 15:302020. március 27., 15:30
A rohammentő-szolgálatnál ügyeletező egészségügyi alkalmazottak közül tízen kerültek otthoni elkülönítésben és várják, hogy megkapják a teszteredményeiket, miután kiderült, hogy az általuk ellátott egyik beteg fertőzött volt. Jelenleg mindenikük tünetmentes.
Maros megyében jelenleg 4156 személy van otthoni elkülönítésben. 545 személynek lejárt már ez az időszak, ők elhagyhatják otthonukat. Intézményes karanténban 180 személy van, hárman közülük azért kerültek felügyelet alá, mert elhagyták az otthoni karantént. A fertőző betegségek kórházában 32 személy van.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei rendőrök 515 ezer lejre büntették meg azokat, akik nem tartották be a fertőzés terjedésének megfékezésére hozott intézkedéseket. A legtöbb bírságot a kijárási tilalom megszegése miatt rótták ki. A prefektúra felhívja a lakosság figyelmét, hogy
Jó hír, hogy az elmúlt napokban Maros megye fontos egészségügyi felszereléseket kapott, különböző típusú maszkokat, védőruhákat, kesztyűt és fertőtlenítőszert. Ezeket a megyei sürgősségi felügyelőség kapta és osztotta szét azoknak a kórházaknak, ahol sürgősségi eseteket kezelnek, illetve a fertőző betegségeket klinikájának és a mentőszolgálatoknak is jutott belőlük.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
szóljon hozzá!