
Archív
Fotó: Kocsis B. János
Minden egészségügyi alkalmazott, aki olyan kórházban dolgozik, ahol COVID-19-cel diagnosztizált betegeket ápolnak, meg fogja kapni a 2500 lejes veszélyességi pótlékot – jelentette ki Sepsiszentgyörgyön az egészségügyi miniszter.
2020. április 25., 19:022020. április 25., 19:02
2020. április 26., 10:402020. április 26., 10:40
Nelu Tătaru a sepsiszentgyörgyi kórházban tett látogatást szombaton. Ez az egyetlen egészségügyi intézmény a megyében, amelyben koronavírussal fertőzött betegeket ápolnak. A miniszter megerősítette, hogy május 15-étől lazítani fognak a korlátozásokon, de az azonosított fertőzöttek száma egyelőre még növekvőben van. Ezért egyelőre azt tartja célravezetőnek, hogy a tiltásokat lassan, fokozatosan oldják fel – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Arról is beszámolt, hogy jelenleg 70 olyan laboratórium van, ahol valós idejű PCR-készülékekkel lehet kimutatni a koronavírust, de ezek nem működnek teljes kapacitáson, mert nincs elegendő szakértő, aki ismeri a technológiát. A tízezer teszt helyett, amennyi az említett laboratórium napi összkapacitása lehetne, így jelenleg csak 6000-6200 tesztet készítenek naponta – tette hozzá az egészségügyi miniszter.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Leégett egy nyaraló faszerkezete a Maros megyei, Erdőszentgyörgyhöz közeli Bözödön, ahol pénteken éjfélkor csaptak fel a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság. Szerencsére senki sem sérült meg.
A védelmi minisztérium pénteken közölte, hogy radarrendszere 18 óra körül légi célpontot észlelt az ukrajnai Reni városától mintegy 15 kilométerre keletre.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
A bírósági és ügyészségi jegyzők szakszervezete azzal fenyegetőzik, hogy szeptember 1-jétől határozatlan időre megbénítja a romániai bíróságok és ügyészségek működését.
A nemzetközi sajtó figyelmébe került Hargita megye: az egyik legismertebb brit lap, a The Guardian egy terjedelmes cikkben mutatta be a térséget, Erdély egyik látványos, de még kevésbé ismert úticéljaként.
szóljon hozzá!