
Fotó: Kocsis B. János
Nagyszámú teszteléssel próbálják megelőzni a koronavírus terjedését a sepsiszentgyörgyi kórházban – ez azt is jelenti, hogy minden tünetmentes hordozót kiszűrnek, így értelemszerűen több az igazolt eset is.
2020. április 15., 18:232020. április 15., 18:23
Miközben az április 14-ei adatok szerint az országban több mint 70 ezer tesztet végeztek el, Kovászna megyében 1454-et. Ez azt jelenti, hogy országosan százezer lakosra 349 koronavírus-teszt jut, Háromszéken pedig közel kétszer ennyi, azaz 692. Kovászna megyében végezték el a romániai tesztek 2,4 százalékát, miközben a megye lakossága csak 1 százalékát teszi ki az ország népességének. András-Nagy Róbert, a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója szerdán online sajtótájékoztatón elmondta, március 23-a óta összesen 947 tesztet végeztek el,
Jelenleg 65 kórházi alkalmazottnál mutatták ki a koronavírus jelenlétét: 16 orvos, 31 egészségügyi asszisztens, 13 ápoló és 5 más alkalmazott fertőzött. Közülük a többség tünetmentes, haton szorulnak kórházi kezelésre.
Az elemzések alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a személyzet megfertőződése az olyan betegekkel hozható összefüggésbe, akiket a beutalás után diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, vagy akik a beutaláskor elvégzett járványtani vizsgálat során letagadták, hogy külföldön jártak, esetleg kapcsolatba kerültek fertőzött személlyel. A lakosság körében olyan mértékben elterjedt már a fertőzés, hogy
Vásároltak ezer gyorstesztet, folytatják a személyzet időszakos tesztelését, valamint a sürgősségen jelentkező betegeket is tesztelik, hogy a fertőzés terjedését lassítsák, mondta az igazgató. Ezzel vállalják, hogy a munkatársaik egy része nem tud dolgozni, hiszen lakhelyi elkülönítésbe kerül, de átszervezéssel, áthelyezésekkel eddig sikerült biztosítani a betegellátást.
Jelenleg 33 koronavírussal diagnosztizált beteget kezelnek a sepsiszentgyörgyi kórházban, közülük 25 személyt a koronavírusos betegek kezelésére berendezett osztályon, két személyt az intenzív terápián, hat koronavírusos beteg Brassóból érkezett sebészeti beavatkozásra.
Az intenzív osztályon kezelt két beteg lélegeztetőgépre szorul, állapotuk az elmúlt napokban nem javult, de nem is romlott. Két nappal ezelőtt egy beteg elhunyt, esetében nem érkezett még vissza a teszteredmény. További 11 esetben fennáll a koronavírus-fertőzés gyanúja, közöttük is van öt kiskorú. Rosu Mátyás orvosigazgató elmondta, a betegek többségénél a lefolyás enyhe vagy közepes súlyosságú. Hozzátette, az egészségügyi minisztérium rendelete értelmében az enyhe lefolyású eseteket hazaengedhetik, nem kell megvárják az egymás utáni két negatív teszteredményt. Ők lakhelyi elkülönítésbe kerülnek, az Egészségügyi Világszervezet ajánlása alapján összeállítanak egy útmutatót, hogy miként óvhatják a családtagjaikat.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!