A köd ellenére egyelőre pontosan érkeznek a repülőjáratok Marosvásárhelyre. Az indulással sincs gond
Fotó: Haáz Vince
A kiterjedt, sűrű köd egyelőre nem okozott gondot a marosvásárhelyi Transilvania Repülőtéren. A járatok pontosan közlekednek, noha az igazgató szerint akkor a köd, hogy a terminálról nem látják a repülőgépet.
2022. november 15., 11:562022. november 15., 11:56
2022. november 15., 17:562022. november 15., 17:56
„Óriási köd van, a terminálról nem látjuk a repülőgépet, még sincsenek fennakadások, nagyon pontosan érkeznek és indulnak a járatok” – fogalmazott Peti András igazgató, hozzátéve, hogy
Korábban számos esetben okozott késést a köd, az is előfordult egy éve, ugyanebben az időszakban, hogy a Marosvásárhelyre tartó repülőgépek Kolozsváron szálltak le, illetve nem is indultak el Marosvásárhelyről, a járatokat törölni kellett a rossz látási viszonyok miatt.
A sűrű köd miatt törölték vasárnap a Marosvásárhelyről Budapestre tartó járatot, ahogy a Rómába, illetve a Dortmundba induló járatokat is felfüggesztették. Van, hogy még felszálláskor sem tudható, hogy a repülőgép le tud-e szállni az eredeti célállomáson.
Ősszel, általában novemberben, valamint tavasszal, márciusban, gyakori a sűrű köd Marosvásárhelyen és környékén; ez leginkább akkor jellemző, amikor plusz 3 és mínusz 2 Celsius-fok között ingadozik a hőmérséklet. A reptérigazgató szerint többek között a Nyárád és Maros folyók találkozásánál kialakuló páradús levegő lehet a magyarázata a tartós, sűrű ködnek, amely minden évben negatívan befolyásolja a folyók találkozásának szomszédságában megépült repülőtér forgalmát.
Akik utaznak ezekben a ködös napokban, ajánlott, ha figyelik a marosvásárhelyi repülőtér honlapját és folyamatosan tájékozódnak a járatok érkezéséről, indulásáról.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!