
Fotó: eMAG
2025. április 14., 09:152025. április 14., 09:15
2025. április 14., 18:362025. április 14., 18:36
A PetShop termékek száma a duplájára nőtt az első évben, meghaladva a 150.000 terméket;
Egy eMAG ügyfél átlagosan 142 lejt költ a háziállatára;
A PetShop első évében a vásárlói kosarakat a macskáknak szánt termékek töltötték meg leginkább, 50%-kal többet vásároltak az ügyfelek a macskáik számára, mint a kutyáik számára.
Április 11-én volt a Háziállatok napja, és ezen a napon Romániában millió háztartásban a kedvenc háziállatoké a főszerep. Az Eurostat adatai szerint, a román háztartásokban több mint 9,2 millió háziállat található, és ezeknek a gondoskodása az eMAG megrendelésekben is tükröződik: a PetShop elindítása első évében a románok majdnem 1,5 millió étkezési terméket rendeltek házi kedvenceik számára, macskáktól és kutyáktól egészen madarakig, rágcsálókig, halakig vagy akár hüllőkig is.
Egy eMAG ügyfél átlagosan 142 lejt költ havonta háziállatra: eledel mellett a rendelések állatszépítési termékeket, az állatok komfortérzését javító termékeket is tartalmaztak, vagy akár öltöztetését szolgáló termékeket is. A háziállatok öltöztetését szolgáló termékek eladása 7%-kal nőtt ez év elején, a tavalyi év elejéhez képest.
Fotó: eMAG
„Az eMAG Marketplace partnerek segítségével a PetShop kínálata a duplájára nőtt a kezdeti időszakhoz képest, és jelenleg több mint 150.000 termék található a kínálatban. Ebben a termékkategóriában egy folytonos és visszatérő fogyasztást tapasztalunk, ami azt bizonyítja számunkra, hogy sikerül ebben a shop-in-shop-ban kielégítenünk a gyors és variált megoldásokat keresők igényeit, mivel megbízható termékeket kínálunk elfogadható áron kis kedvenceik számára” – nyilatkozta Mircea Tomescu, az eMAG Marketing alelnöke.
A háziállatok számára vásárlók majdnem 60%-a eMAG Genius felhasználó, amely korlátlan ingyenes kiszállítást, exkluzív ajánlatokat és hosszabb idejű visszaszállítási lehetőséget biztosít előfizetői számára.
A PetShop első évében a legtöbb terméket Bukarestben és Ilfov megyében rendelték, ezt követte Kolozs, Temes, Iași és Konstanca megye.
Az Eurostat adatok tükrében minden második romániai háztartásban van legalább egy macska. A PetShop első évében, a macska termékek keresése és vásárlása dominált. A PetShop-ban az eMAG ügyfelek személyre szabott szűrők segítségével kereshetnek egyszerűen és gyorsan a számukra leginkább megfelelő háziállat termékek közül.
Fotó: eMAG
A PetShop legkeresettebb szűrői:
száraz eledel macskák számára
nedves eledel macskák számára
száraz eledel kutyák számára
játékok macskák számára
lepedők és terítők macskák számára
Fotó: eMAG
A PetShop első évében a leggyakrabban rendelt eledel kategóriák:
több mint 840.000 macskaeledel termék
több mint 562.000 kutyaeledel termék
több mint 34.000 madár- és rágcsálóeledel termék
több mint 21.000 hal- és hüllőeledel termék
Az eMAG-ról:
Az eMAG 2001-ben jött létre és az online kereskedelmi szektor úttörője. Romániában, Bulgáriában és Magyarországon fejlődött ki, azzal a céllal, hogy a régióban levő ügyfeleinek időt és pénzt spóroljon meg. Folyamatosan bővülő termékkínálatával az ügyfelek számára és a Marketplace partnerekkel együttműködésben az eMAG az a hely, ahol bárki, bármikor, bármit megkereshet és megrendelhet. A romániai platform ügyfelei számára olyan extra szolgáltatások állnak rendelkezésre, mint a mobil alkalmazás, gyors kiszállítás az easybox-ba, 30 napos visszaküldési határidó, gyors visszafizetés az Instant Money Back-el, rugalmas részletfizetések az eMAG/MyWallet-el és a Genius bérlettel ingyenes kiszállítás négy online kereskedelmi applikációban (eMAG, Tazz, Fashion Days, Freshful). Az eMAG Marketplace platform román eladói számára több olyan program áll rendelkezésre, amelyek segítségével vállalkozásaikat Közép- és Kelet-Európában is bevethetik és fejleszthetik: Fulfilment by eMAG, Genius easybox, eMAG Ads vagy a platformon található kampányok.
További információk az eMAG-ról: about.emag.ro
(X – fizetett hirdetés)
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.