
A Román Posta alkalmazottai osztják majd ki a kártyákat. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Elkezdték az energiaszámlák kifizetésére használható úgynevezett „energiakártyák” nyomtatását, amelyeket február 1-je és 28-a között osztanak majd ki a kedvezményezetteknek a Román Posta alkalmazottai – írja az Agerpres hírügynökség.
2023. január 25., 20:392023. január 25., 20:39
A Román Posta szerdai közleménye szerint a vállalat nemrég vásárolt nyomtató és borítékoló berendezése a legkorszerűbbek közé tartozik. Ezzel kezdték el szerdán az energiakártyák nyomtatását is, Marcel Boloş uniós beruházásokért és projektekért felelős miniszter jelenlétében. Az eseményen a tárcavezető elmondta, hogy
A Román Posta vezérigazgatója, Valentin Ştefan emlékeztetett, az összesen 1400 lejes támogatás első 700 lejes részlete február 20-a és június 30-a között, a második részlet 2023 szeptembere és december 31-e között használható majd fel. A folyamat teljes logisztikáját a Román Posta biztosítja, az alkalmazottak megfelelő képzésben részesülnek ehhez – magyarázta.
A támogatással kapcsolatos kérdések megválaszolására létrehoztak egy telefonvonalat is, a 031 99 66-os számot hétfőtől péntekig 8 és 20 óra között lehet hívni.
A befizetés postai utalvánnyal történik, és bizonylatot állítanak ki róla, amelyen szerepelni fog a befizetett összeg, a megmaradt pénzösszeg, illetve a szolgáltató, amelynek fizettek – magyarázta Valentin Ştefan.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
szóljon hozzá!