
Szeptember elején néhány utcában több mint 24 órán át szünetelt a vízszolgáltatás egy csőtörés miatt. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Szinte mindennapossá váltak a csőtörések az elmúlt időszakban Kézdivásárhelyen, ami egyre nagyobb elégedetlenséget okoz a lakosság körében, hiszen a többórás vízelzárások után, a szolgáltatás újraindításakor zavaros víz folyik a csapokon. A Közüzemek Rt. csütörtökön közleményben reagált a panaszokra, hangsúlyozva, hogy a gyakori vízkiesésért az elöregedett vezetékek okolhatók.
2024. szeptember 19., 13:132024. szeptember 19., 13:13
„A csövek állapota alapján piros, narancs és zöld övezetekre osztottuk fel Kézdivásárhely térképét. Piros volt a Csernátoni utca, amely katasztrofális állapotban volt. Azt kell, hogy mondjam, hogy lett egy újabb hasonlóan rossz szakaszunk, ahol, ha egy csőtörést javítunk, 20 centire tőle keletkezik egy másik, mert a vezeték annyira rossz állapotban van. Érintettek ebben a Hóvirág, az Új, az 1918. december 1., a Fecske, az Óvoda utcák – innen jönnek a panaszok, teljesen jogosan. Miért van baj? Mert ezek a csövek 30 éves élettartamra voltak készítve, legtöbbjük pedig elmúlt 50 is. Nincs más megoldás, cserélni kell, mert hanem ugyanígy ásunk 5 méterenként” – összegezte Pap Lajos, a Közüzemek Rt. kézdivásárhelyi kirendeltségének vezetője az elmúlt hetek tapasztalatát.
– vázolta fel a következő időszak terveit.
Tizenkét méternyi vezetéket kellett kicserélni, így nézett ki az egyik érintett szakasz
Fotó: Közüzemek Rt./Facebook
„Tudjuk, hogy a lakókat nem érdekli, hogy a hálózat mikori, hogy a vezetékeknek ki a tulajdonosa, hogy hétvégén dolgozunk vagy sem: ők azt várják el, ha fizetnek, akkor jó szolgáltatást nyújtsunk. Száz százalékban egyetértünk velük. Úgy gondoljuk, hogy Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala is partner lesz abban, hogy közös erővel cseréljük a vezetékeket, bármennyire is szűk esztendő elé nézzünk. Ezt meg kell oldani, hiszen egy olyan környékről beszélünk, ahol nagyon sok lakót érint a szolgáltatás kiesése. Kézdivásárhelyen jelenleg ez kell a legfontosabb munkálat legyen” – mondta el Kozsokár Attila, a Közüzemek Rt. igazgatója.
– írja közleményében a Közüzemek Rt., arra kérve a fogyasztókat, hogy a javításokat követően a háztartási készülékek épsége végett várjanak a víz kitisztulásáig, és csak azután indítsák el a gépeket.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
szóljon hozzá!