
A kanapét nem tudják a kukába dobni, de már tárolni sem tudják a szűkös tömbházlakásokban, így az utcasarkon „tárolják” tovább
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen általában évente kétszer, tavasszal és ősszel szerveznek nagytakarítást, tavaly azonban csak egy volt, a járvány okozta szigorítások és a karantén miatt. Ezért idén a legtöbb marosvásárhelyi számított a tavaszi nagytakarításra, amely még mindig nem valósulhatott meg. A polgármesteri hivatal sajtófelelősétől megtudtuk, a régi szemétszolgáltató megóvta az új vállalattal kötött szerződést, ezért még várni kell a városi szintű nagytakarításra.
2021. augusztus 02., 13:562021. augusztus 02., 13:56
Míg a csíkszeredaiak április végén ingyenesen megszabadulhattak a fölöslegessé vált lomoktól, illetve több székelyföldi városban elszállították a tavasz folyamán legalább a kerti hulladékot, addig Marosvásárhelyen még mindig nem sikerült megszervezni a nagytakarítást. A városi tanács február közepén bontotta fel a régi szemét-szolgáltatóval kötött szerződést túlszámlázási gondok miatt, és azóta is tart a szemét-mizéria a városban.
Borsos Csabától, a polgármesteri hivatal sajtófelelősétől megtudtuk,
A Sylevy vállalat, a város eddigi szemétszolgáltatója megóvta annak a tárgyalásnak az eredményét, amely alapján új szolgáltatót választottak, így 180 napot kell várni ahhoz, hogy kifusson ez az óvási időszak – ebből letelt már pár hét.
– nyilatkozta megkeresésünkre a polgármesteri hivatal sajtófelelőse.
Fotó: Haáz Vince
Ha végre megszervezhetik a városszintű lomtalanítást, akkor a városháza honlapján és a közösségi oldalakon is megtalálhatóak lesznek a szemét elszállítására kiírt időpontok és helyszínek. Addig még gyűjthetik a városlakók a fölöslegessé vált tárgyakat, lomokat, és hivatalosan egy nappal a meghirdetett dátum előtt lehet majd kirakni azokat az előre betervezett helyszínekre. Ám mivel a marosvásárhelyiek nagy része számított arra, hogy idén tavasszal megszabadulhat a felgyűlt lomoktól, a fák és a bokrok igazításából származó hulladéktól,
Így például a Budai lakótelep Nárciszok utcájában a hétvégén is kiszuperált, törött kanapékból, matracokból, kerti hulladékból álló szemétkupac „díszelgett”. Ezeket nem tudják a kommunális kukákba dobni, de már tárolni sem tudják a szűkös tömbházlakásokban, így az utcasarkon „tárolják” tovább.
Az elektronikai hulladékgyűjtésre áprilisban volt lehetőség a marosi megyeszékhelyen, ahol hat év után először szervezték meg az elektronikai hulladék összegyűjtését, és sok marosvásárhelyi vitte el a fölöslegessé vált elektronikai lomot a kijelölt helyszínekre.
Volt ugyan egy tömeges elbocsátás a könnyűipari szektorban, mégis, minimális mértékben ugyan, de csökkent a munkanélküliségi ráta múlt hónapban Hargita megyében. Van magyarázat a jelenségre.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
Átlépte a lélektani, literenkénti kilenc lejt a benzin ára az egyik csíkszeredai töltőállomásnál. A csíkszeredai OMV-nél péntek reggel 9 lej 02 baniért tankolható a 95-ös oktánszámú benzin.
Noha az iráni háború előidézte válság mindenkit érint, Európának továbbra is Ukrajnára kell összpontosítania – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken Brüsszelben, az éjszakába nyúló EU-csúcsot követő sajtótájékoztatóján.
Nagyböjti koncertsorozattal készül húsvétra az Erdélyi Hagyományok Háza, amely az elcsendesedést és a húsvétra való lelki ráhangolódást szolgálja.
Pénteken hajnali 3 órakor felfüggesztették a parlament két házának együttes ülését, amelyen a 2026-os állami költségvetés, valamint a társadalombiztosítási költségvetés tervezetének vitája zajlott.
Kisebb létszámmal kell megnövekedett feladatokat elvégezniük a polgármesteri hivataloknak és a megyei tanácsnak Hargita megyében június végétől. A prefektusi hivatal közölte az új álláskereteket, a végrehajtásról csütörtökön egyeztettek.
Közelíteni fog a hőmérséklet a naptári dátumra jellemző értékekhez, szemben azzal, amit március elejétől mostanáig tapasztaltunk.
A parlament költségvetési-pénzügyi bizottságai csütörtöki együttes ülésükön 38 támogató és 13 elutasító szavazattal elfogadták a 2026-os állami költségvetés tervezetét. A jogszabályavaslat a parlament plénuma elé kerül.
szóljon hozzá!