
Fotó: RMDSZ
Március végéig a marosvásárhelyi RMDSZ székházába, a Dózsa György utca 9. szám alá várják azokat az adományokat, amelyek főleg tisztálkodási szereket tartalmaznak, és amelyeket rászoruló nőknek osztanak ki.
2022. március 04., 11:462022. március 04., 11:46
2022. március 04., 11:482022. március 04., 11:48
A Nem luxustáska! elnevezésű kezdeményezéssel azoknak a marosvásárhelyi, nehéz anyagi körülmények között élő nőknek szeretne segíteni a városi RMDSZ nőszervezete, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy intimbetétet, sampont, tusfürdőt vásároljanak, kénytelenek nélkülözni a legalapvetőbb higiéniai eszközöket is.
A nőszervezet elnöke, Kakassy Blanka a Székelyhonnak elmondta, sokan érdeklődtek az adományozási lehetőség iránt, hogy hová és kinek adhatják át a tisztálkodási csomagot, lesz-e idén is gyűjtés. „Legutóbb két évvel ezelőtt szerveztünk hasonlót, a pandémia miatt a tavaly elmaradt. Most látván, hogy más helyeken is meghirdették, mi is szeretnénk rászoruló nőtársainkon segíteni, ezért a márciust mint a tavasz hírnökét választottuk” – magyarázta.
Érdeklődésünkre, hogy pontosan mit tartalmazhat a „nem luxustáska”, a nőszervezet elnöke elmondta,
Lehet beletenni alsóneműt, harisnyát is, az viszont fontos, hogy valamennyi termék felbontatlan legyen, higiénikusan csomagolva.
Március végéig tart a gyűjtés, majd néhány civil szervezet segítségével kiosztják olyan nők között, akik nehezen vagy egyáltalán nem jutnak hozzá ezekhez a higiéniai cikkekhez.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!