
Fotó: Gecse Noémi
Február 4-e a rák elleni küzdelem világnapja, és ahogy az előző években, úgy a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház idén is rendezvényeket szervez erre az alkalomra – áll az intézmény közleményében.
2021. február 02., 21:292021. február 02., 21:29
2021. február 02., 21:342021. február 02., 21:34
„A megelőzés az egészségügy és egészségünk egyik alappillére, és a kórházban igyekszünk erre odafigyelni. A különböző jeles napokon, világnapokon ezért szervezünk előadásokat, beszélgetéseket, figyelemfelkeltő rendezvényeket.
– fejtette ki Konrád Judit, a kórház menedzsere.
Mint a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben írják, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház Fókuszban a megelőzés címmel online előadást szervez február 4-én 12 órától a kórház Facebook-oldalán. Az előadáson Péter Attila onkológus szakorvos beszél a gyakoribb daganattípusokról és megelőzési lehetőségeikről. Szintén február 4-én, 16 órától Lépések – a daganatos betegek útja a tünetektől a tünetmentességig címmel Zoom-beszélgetést szervez a kórház Dégi Csaba onkopszichológussal és ráktúlélőkkel.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház égisze alatt, a Szociális Testvérek Társaság erdélyi kerületének szervezésében jött létre 2020 elején a Csíki Győztesek támogató csoport daganatos betegek számára. Szintén aznap 18 órától a csoport keretében előadásokat, beszélgetéseket tartanak Tasnádi Mária és Homa Ildikó pszichológusok, pszichoterapeuták irányításával. A Csíki Győztesek támogató csoport szervezésében szentmisét is bemutatnak Csíkszeredában a rákos betegekért: február 5-én, pénteken 18 órakor a Millenniumi-templomban, február 6-án, szombaton 17 órától a Szent Ágoston-templomban. Várják az érintetteket, családtagjaikat, orvosokat, ápolókat – áll a közleményben.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
szóljon hozzá!