
Fotó: Rádió GaGa
Az ünnepek közeledtével különleges vendég teszi tiszteletét Székelyföldön: maga a Mikulás látogatja meg a gyermekeket december 5-én Székelyudvarhelyen. A nagy nap előtt ugyanakkor a régió különböző pontjain is feltűnik majd a fehérszakállú, amelyről természetesen a Székelyhonon is olvashatnak majd.
2024. november 27., 20:022024. november 27., 20:02
2024. november 28., 12:012024. november 28., 12:01
Nem mindennapi látványossággal készülnek médiacsoportunk munkatársai, hiszen a Mikulás érkezése igazán látványos és ünnepi lesz, amit kicsik és nagyok egyaránt csodálattal fogadhatnak. Az ünnepi hangulatot és a szeretet üzenetét magával hozó vendég már az esemény előtti napokban megkezdi útját, és Székelyföld különböző szegleteiben bukkan fel. Száguldó riportereink igyekeznek minden fontos mozzanatról beszámolni az olvasóknak is.
A várva várt esemény december 5-én délután fél 5-kor veszi kezdetét Székelyudvarhelyen, a Hotel Küküllő előtt. A Mikulás arra kéri az egybegyűlteket, hogy
Az est fénypontjaként a Rádió GaGa Mikulása minden jelenlévő gyermeket megajándékoz. Az esemény célja, hogy örömteli pillanatokat szerezzen a családoknak, és közösségi élménnyé varázsolja a karácsony előtti időszakot. Munkatársaink azt ígérik, hogy a Mikulás nemcsak ajándékokat, hanem ünnepi varázslatot is hoz, amire minden résztvevő még sokáig emlékezni fog.
A Rádió GaGa Mikulása egyedi élményt kínál minden korosztály számára, így érdemes lesz december 5-én Székelyudvarhely belvárosába ellátogatni. Az esemény ingyenes.
Fotó: Rádió GaGa
December 6-a délelőtt ugyanakkor a Mikulás meglátogatja a székelyudvarhelyi Arany Hegy Otthon gyermekeit, ahol további ajándékokkal kedveskedik.
A Mikulás székelyföldi turnéjának megvalósításában elengedhetetlen szerepe van az Aramisnak, a Lukács Alpin’s-nak, a Székelyudvarhelyi Városi Könyvtárnak, az ÁküM Business-nek, az M-bon choco-nak, a Székelyudvarhelyi Városi Sportklubnak, a Viking Design-nak és a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színháznak. Médiacsoportunk kiemelt köszönettel tartozik Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának, a Merkúrnak és a Hotel Küküllőnek a rendezvény megvalósításában.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.