Hirdetés
Hirdetés

A program, amely kapcsolatot teremt a szakiskolák diákjai és a helybéli gazdasági egységek között

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

Mintegy kétszázötven udvarhelyszéki szakközépiskolás végzős diáknak segítenek a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben és boldogulásban a Future Builders nevű projekt második kiadásával Székelyudvarhelyen.

Bencze Emese

2025. január 23., 12:252025. január 23., 12:25

A székelyudvarhelyi Hargita Business Center (HBC) és a Civitas Alapítvány partnerségében megvalósuló programot európai uniós alapokból finanszírozzák ezalkalommal is, akárcsak 2021-ben indult elődjét.

A jelenlegi program kimondottan a Kós Károly Szakközépiskola végzős diákjainak szól, célja pedig változatlanul a végzősök munkaerőpiacon való elhelyezkedését megkönnyíteni, segíteni a későbbi boldogulásukat

– mutatott rá a projektről szóló sajtótájékoztatón Berkeczi Zsolt, a HBC ideiglenesen kinevezett igazgatója.

A pályaorientáció az egyik legfontosabb hozzáadott érték

A több mint 2,3 millió lej értékű projekt első kiadása 2021 februárjában rajtolt, amikor a vállalkozói inkubátorház még Szakács-Paál István, Székelyudvarhely jelenlegi polgármesterének vezetése alatt állt. Ő projektmenedzsernek Székelyudvarhely egykori alpolgármesterét, Pálfi Kingát kérte fel, aki a második kiadásban is betölti ugyanezt a szerepet, hiszen saját bevallása szerint régóta dédelgetett terve volt a fiatalok pályaorientációjának segítése.

Hirdetés

A szerdai sajtótájékoztatón kiemelte, hogy jelenleg is a pályaorientációban való segítségnyújtást tartja a projekt egyik legfontosabb hozzáadott értékének, hiszen általa

Idézet
a gyerekek egy olyan alternatívát kapnak, amivel megtapasztalhatják azt, hogy nem feltétlenül külföldi munka, elhelyezkedés a megoldás az ifjú koruk megélésének, hanem itthon is vannak cégek, környezetek ahol megtalálhatják és meg is valósíthatják önmagukat szakmailag is.”

Összekötik a szereplőket

Az újonnan induló, második kiadásban tehát összesen 252 diák vesz részt szakmai gyakorlaton, ettől azt remélik, hogy

202-en olyan szakvizsgát fognak letenni, amivel egy akkreditált oklevél lesz a kezükben – ez egyébként szakoktatás esetében alap elvárás.

A 2 millió 398 ezer 312 lej összköltségű, európai uniós finanszírozású projekt futamideje 24 hónap, így 2026 december 31-én zárják.

•  Fotó: Csató Andrea Galéria

Fotó: Csató Andrea

Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere, mint a projekt egykori elindítója a sajtótájékoztatón rámutatott: véleménye szerint ma megyei vagy országos szinten is

a Civitas Alapítványnak az egyik legjobb a tapasztalata, az éleslátása, és a kapcsolatrendszere az ilyen jellegű pályázatokban, ezért nagyon hálásak, hogy felkarolták a vállalkozói inkubátorházat is.

„Most már a sokadig sikerre predesztinált projektnek foghatunk neki. Annak is kimondottan örülök, hogy ebben a pályázati kiírásban iskolák is szerepet vállaltak”– jelentette ki.

A Future Builders tehát kapcsolatot teremt a szakközépiskolák diákjai valamint a helybéli gazdasági egységek között, ugyanakkor van még egy nagyon fontos szerepe, hiszen a fiatalok szakmában való elhelyezkedése révén a régió fejlődéséhez is hozzájárul.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 24., kedd

Egyeztetést sürget egy vállalkozói egyesület az üzemanyaghelyzet miatt

A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.

Egyeztetést sürget egy vállalkozói egyesület az üzemanyaghelyzet miatt
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya Romániában

Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.

Jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya Romániában
2026. március 24., kedd

Nem lesz még beavatkozás, elhalasztották a kedd délutáni kormányülést az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről

A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.

Nem lesz még beavatkozás, elhalasztották a kedd délutáni kormányülést az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről
2026. március 24., kedd

Több mint 300 diákból 26-an jutottak a kémiaverseny romániai döntőjébe

Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.

Több mint 300 diákból 26-an jutottak a kémiaverseny romániai döntőjébe
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Adrenalinfűtött helyzetben találtuk magunkat

A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.

Adrenalinfűtött helyzetben találtuk magunkat
2026. március 24., kedd

Különleges programokkal készül a Figura a Színház Világnapjára

Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők. 

Különleges programokkal készül a Figura a Színház Világnapjára
2026. március 24., kedd

Ökogazdálkodás Hargita megyében: megvan, hogy általában mekkora területen válik jövedelmezővé

Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.

Ökogazdálkodás Hargita megyében: megvan, hogy általában mekkora területen válik jövedelmezővé
Hirdetés
2026. március 24., kedd

Húsvét előtt jön a nyugdíj, de az egyszeri támogatás késhet

Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.

Húsvét előtt jön a nyugdíj, de az egyszeri támogatás késhet
2026. március 24., kedd

Átalakul a rezidensképzés: figyelembe veszik, hány orvos megy nyugdíjba

Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.

Átalakul a rezidensképzés: figyelembe veszik, hány orvos megy nyugdíjba
2026. március 24., kedd

Kéthetes időjárás-előrejelzés: nagyhéten még havazhat is

Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.

Kéthetes időjárás-előrejelzés: nagyhéten még havazhat is
Hirdetés