
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A bátosi polgármester, Dinu Dumitru Cotoi érkezett meg elsőként arra a helyre, ahová kedden délután lezuhant egy vadászrepülőgép. Mint a Zi de zi román napilapnak elmondta, látták, hogy a gép zuhanni kezd, és a pilóta katapultál – ezt követően siettek a helyszínre az alpolgármesterrel együtt.
2021. április 20., 17:432021. április 20., 17:43
2021. április 20., 20:002021. április 20., 20:00
A terület, ahová a gép lezuhant és a pilóta is földet ért, Bátos település közelében van, viszont Dedrád községhez tartozik. A bátosi községvezető arról számolt be, hogy az alpolgármesterrel a községközpont egyik utcájában voltak, amikor felfigyeltek arra, hogy egy vadászrepülőgép nem egyenesen, hanem cikk-cakkban közlekedik. Aztán
A község vezetői a helyszínre siettek, és megtalálták a pilótát, aki még kínlódott, hogy a köréje fonódott ejtőernyőt lefelejtse magáról. Segítettek neki, és autójukkal a mentők felé szállították.

Lezuhant Szászrégen közelében egy MIG 21 Lancer típusú vadászrepülőgép kedd délután. A pilótának sikerült katapultálnia, túlélte a szerencsétlenséget.
Dinu Dumitru Cotoi azt is elmondta, hogy a vadászrepülőgép a mezőre zuhant, a településen kívül, és a gép ugyan tönkrement, de más kár nem keletkezett. A pilóta pedig eszméleténél volt, úgy tűnt, nem szenvedett különösebb sérüléseket.
Stabil a Maros megyében lezuhant vadászgép katapultált pilótájának állapota, Andrei Criste őrnagyot a nap folyamán a bukaresti központi katonakórházba szállítják – írja az Agerpres hírügynökség. A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórházban felmérték a pilóta állapotát, és megállapították, hogy nincs életveszélyben, ugyanakkor jóváhagyták a bukaresti központi katonakórházba való átszállítását. A tervek szerint kedd este szállítják a fővárosba a Román Légierő egy C-130 Hercules típusú gépével.
Andrei Criste őrnagy 2008 óta katonai pilóta, 600 óra repülési tapasztalata van szuperszonikus gépeken, és MiG-21 LanceR típusú vadászgépek vezetésére jogosító engedéllyel rendelkezik.
A szaktárca közleménye értelmében a balesetben érintett vadászgép 14 óra körül szállt fel az aranyosgyéresi légi bázisról, és gyakorlatozó repülést végzett két másik géppel együtt. Repülés közben a pilóta jelentette, hogy vészhelyzetben van, katapultált, majd a gép lezuhant a Maros megyei Dedrád település térségében. A másik két gép 15 óra körül biztonságban visszaért a légi bázisra.
Az ügyben vizsgálatot indított a katonai ügyészség, ugyanakkor egy, a román hadsereg vezérkari főnöke által kijelölt bizottság is megvizsgálja a baleset körülményeit. A vizsgálat idejére felfüggesztik a gyakorlatozó repüléseket ezzel a típusú géppel.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!