
Fotó: Székelyhon
Szégyenletes módját választotta a hóeltakarításnak egy szentegyházi férfi, aki nehézgépjárművével saját udvaráról egy köztéri játszótérre hordta ki a havat. A játszótér így egy időre használhatatlanná vált.
2019. január 19., 15:352019. január 19., 15:35
2019. január 19., 15:392019. január 19., 15:39
Csak az enyhe időjárásban bízhatnak a szentegyházi Akác utcai játszóteret használó gyerekek, akik azzal szembesülhettek a hétvégén, hogy
Fotó: Székelyhon
A helybélieket elkeserítette a közönséges cselekedet, hiszen – mint egyikük a Székelyhonnak elpanaszolta –,
Fotó: Székelyhon
Az Akác utca lakóinak elkeseredettségével mélységesen egyetért Sándor Lajos szentegyházi alpolgármester, aki megkeresésünkre megígérte,
Azt azonban lapunknak elismerte, már-már nem lepődik meg ezen a tetten, hiszen többször is tapasztalta, hogy olyan személyekből hiányzik a jóérzés, akikről jobbat feltételezne a közösség.
Mintegy 300–400 ember vett részt hétfő délután az Erdélyi Magyar Szövetség helyi önkormányzati képviselői által kezdeményezett „adóellenes” tüntetésen. Néhány szórványos bekiabálástól eltekintve a megmozdulás békésen zajlott.
Munkacsoportot hozott létre az igazságügyi minisztérium a büntethetőség alsó korhatárának felülvizsgálatára – jelentette be hétfőn Radu Marinescu tárcavezető.
Az erdélyi Nagysinken (Cincu) működő NATO-támaszpont lőtere lesz a katonai szövetség most kezdődő, Dynamic Front 26 elnevezésű többnemzetiségű tüzérségi hadgyakorlatának egyik helyszíne – közölte hétfőn a román védelmi minisztérium (MAPN).
Óvatosságra inti a sofőröket és a gyalogosokat Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, hiszen a hétfő reggeli után újabb jegesedés várható az ónos eső miatt a megyeszékhelyen.
Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.
Január 27-e az emberiség egyik legnagyobb tragédiájára való emlékezés és reflektálás napja – hangsúlyozta a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából hétfőn közzétett üzenetében Nicușor Dan.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Közzétették a január utolsó, illetve február első hetére vonatkozó friss időjárás-előrejelzést.
Eltűnt egy emberölés miatt elítélt török állampolgár, miután néhány napos eltávozást kapott a bukaresti rahovai börtönből – a rendőrség nagy erőkkel keresi a férfit.
Első-és másofokú (sárga és narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyóra, többek között Hargita és Kovászna megyében is.
4 hozzászólás