
Újabb bemutatóra készül a Csíki Játékszín. Ezúttal a Koldusoperát adják elő
Fotó: Borbély Fanni
Új zenés darabbal áll színpadra a Csíki Játékszín társulata: ezúttal a Bertolt Brecht által adaptált Koldusopera című művet adják elő, a bemutatót pénteken este hét órától tartják. A pitiáner bűnözők világába kalauzoló kortalan történetet bemutató előadást Szőcs Artur rendezte.
2023. december 18., 12:322023. december 18., 12:32
John Gay 18. századi Koldusoperáját adaptálta Bertolt Brecht német drámaíró 1928-ban, ami egyszerre opera, musical, operett és mindezek paródiája.
A zenés drámát ismertető hétfői sajtótájékoztatón Szőcs Artur rendező elmondta, miután felkérték arra, hogy rendezzen egy darabot a Csíki Játékszínben,
„A történet jó, és abban az értelemben, hogy mindig is voltak és vannak bűnözők, a mű kortalan” – jegyezte meg. A Csíki Játékszín az előadás bemutatóját pénteken 19 órára tűzte műsorra. További részletek a Csíki Játékszín oldalán olvashatók.
„Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest? – kérdezi Brecht hírhedt Bicska Maxija a világ színpadain, csaknem száz év óta újra és újra. Hiszen mindig voltak olyanok, akik saját birodalmuk építéséhez inkább mások zsebébe nyúltak, s épp úgy voltak közöttük kisstílűek, mint nagyban utazó gazemberek. Brecht az előbbiek világába kalauzol minket, de a piti bűnözők, álkoldusok és utcalányok zajos, szenvedélyes és korrupt alvilági birodalmának ábrázolása mellett az utóbbiaknak is tükröt tart.
Fotó: Borbély Fanni
S miközben a nagyváros utcáit elönti a választásokra özönlő tömegek áradata, a bűn és bűnüldözés összefonódó sikátoraiban viharos érzelmek és még annál is viharosabb érdekek között próbálja elveszejteni és megmenteni egymást a rendőrkapitány Tigris Brown, a Kolduskirály és Bicska Maxi, a tolvajok nőcsábász kapitánya. És persze Maxi megcsalatott és szerelmes Pollyja, Lucyja és Jennyje.
– fogalmazták az előadás beharangozójában a Csíki Játékszín oldalán.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!