
A piaccsarnokban megújul a belső felület és a berendezés
Fotó: Pinti Attila
Beruházásként kell kezelni a csíkszeredai zöldségpiac átalakítását, ezért tervezésre és közbeszerzési eljárás kiírására is szükség van a munkálatok elvégzése előtt. Emiatt nem tartható a korábban közölt felújítási határidő – tudtuk meg. A piaccsarnok átalakítása, felújítása közben gőzerővel halad.
2020. május 18., 11:172020. május 18., 11:17
A szükségállapot bevezetése után bezárt, majd, kiürített csíkszeredai zöldség- és gyümölcspiacot a korábbi elképzelések szerint május közepére, a korlátozások jelentős részének feloldására szerették volna felújítani, ez azonban nem történt meg. A piactéren az építmények, kezdetleges raktárak és a betonból készült asztalok eltávolítása után nem történt más tevékenység,
Kérdésünkre Ráduly Róbert Kálmán polgármester elmondta, a késlekedésnek több oka is van. Az egyik, amiért a piactéren nem lehet még munkálatokat kezdeni, a tavaly elvégzett burkolatjavítás, amelynek egyéves jótállási ideje május 31-én jár le, ezt meg kell várni. A másik ok, hogy a munkálat túllép az egyszerű javítás keretein, és
Ennek pedig megvannak a törvényes lépései, azaz megvalósíthatósági tanulmány és kiviteli terv készítése, illetve a kivitelező közbeszerzési eljárás során történő kiválasztása.
Fotó: Pinti Attila
A munkálatokat a piaccsarnokban viszont megfelelő ütemben tudták végezni, amelynek belső feljavítása során nemcsak a vakolat kijavítása és meszelés történik, hanem a vízvezeték-hálózatot is bővítik, eljuttatva a vizet az standokhoz, új padlóburkolat készül, és új asztalokat szereznek be – tudtuk meg.
Az említett okok miatt
A piactérről eltávolított betonasztalokat időközben a Nagyrét utcai üres területen, az új piac számára évekkel ezelőtt kiszemelt önkormányzati területen láttuk lerakva, a városvezető szerint ezeket csak raktározási céllal szállították oda. A korábban ismertetett tervek szerint a zöldség- és gyümölcspiac terére új asztalok kerülnek majd, ugyanakkor egy kevésbé zsúfolt lakóövezeti piacot alakítanak ki, ahol nincs nagybani árusítás, nem autókból értékesítik a termékeket, és könnyen takarítható. Ennek megfelelően kevesebb asztal lenne, raktározási felület nélkül, az árusok pedig napijegy vásárlásával vehetik majd igénybe a lehetőséget.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
1 hozzászólás