
Fotó: Pinti Attila
A pénzügyminisztérium államtitkárává nevezték ki Ráduly Róbert Kálmánt, Csíkszereda korábbi polgármesterét. Az erről szóló döntés csütörtökön jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
2025. január 09., 16:262025. január 09., 16:26
2025. január 09., 16:302025. január 09., 16:30
Ugyanakkor Carmen Moraru korábbi pénzügyminisztériumi államtitkár a beruházásokért és európai projektekért felelős minisztérium államtitkára lett.
A Hivatalos Közlönyben megjelent másik döntés szerint Laurenţiu Adrian Neculaescu lemondott a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) elnöki tisztségéről. Az intézmény új vezetőjének kinevezéséig Adrian Cornu alelnök veszi át a helyét – írja az Agerpres hírügynökség a Hivatalos Közlönyben megjelentekre hivatkozva.
Mint ismert, a pénzügyminisztériumot Tánczos Barna vezeti, aki a tavaly decemberi parlamenti választások után szenátori mandátumot nyert az RMDSZ-szel.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
10 hozzászólás