Fotó: Erdély Bálint Előd
Főleg Magyarországon népszerű a pacalpörkölt, mégis érdemes kipróbálni – tanácsolja Karácsony József, a Főnix Konyha séfje, aki csülökkel tette még ínycsiklandóbbá az üstben készülő, kifejezetten laktató és finom ételt. Mindemellé túros nokedlit ajánl a séf.
2020. szeptember 02., 11:372020. szeptember 02., 11:37
Bár Székelyföldön inkább leves készül a pacalból, érdemes mégis kipróbálni az inkább Magyarországon népszerű pörköltet is, hiszen roppant finom – magyarázta Karácsony József, a Főnix Konyha séfje. Mint mondta, sokan ódzkodnak ettől az ételtől, ám ha jól van elkészítve, akkor hamar az emberek kedvencévé válhat.
– jegyezte meg viccelődve.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Első lépésként a lila hagymát darabolta fel a séf, aki rámutatott, minél kisebb mennyiséget főzünk, annál apróbbra kell ezt vágni. Nagyobb mennyiség esetén ugyanis könnyebben szétfőnek a zöldségek. Ezután gyorsan felaprította a fokhagymát is, majd mindkettőt beletette az üstben felmelegített forró házi zsírba, hogy dinsztelődjenek. Fűszerként babérlevelet, sót, borsot, pirospaprikát és köményt használt.
Az üzletben vásárolt, csíkokra vágott félkész pacal volt a következő hozzávaló, amely az edénybe került, majd erre vizet kellett önteni, hogy főjön, ne pedig piruljon. A szakember rámutatott, ha teljesen nyers alapanyagból dolgozunk, akkor azt érdemes előzetesen sós, borsos, fokhagymás vízben megfőzni, amelybe velős csontot is rakhatunk. Így ugyanis kifő a pacal kellemetlen illata.
– fogalmazott. A füstölt, abált csülköt eközben kockákra vágta Karácsony, majd egy serpenyőben fokhagymás olajban pirította le. Ennek köszönhetően a későbbiekben nem fog szétesni és az ízvilága is gazdagodik.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Amikor a pacalról elfőtt a víz jó része, akkor tette az üstbe a csülköt, hiszen annak már nem kellett sokat készülnie. „Az ételt természetesen folyamatosan kóstolgatni kell, és ha szükséges, adagoljunk még fűszereket. Ha minden elkészült és az ízek is megfelelők, akkor tálalhatjuk a pörköltünket” – tette hozzá. Persze az étel elkészülte előtt 5–10 perccel még érdemes néhány karika csípőspaprikát is tenni az ételbe, ha kedveljük a pikáns ízeket.
A nokedli elkészítéséhez nem kell mást tenni, mint egy tálba önteni a búzalisztet, ezt megsózni, majd tojást adni hozzá, és az egészet finoman összegyúrni. „Nagyjából úgy kell számolni, hogy 100 gramm liszthez adjunk egy tojást” – magyarázta Karácsony József. Ha ezzel elkészültünk, akkor lobogó sós vízbe kell beleszaggatni a nokedlit, amelyet tíz-tizenöt percet kell főni hagyni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Eközben olívaolajat öntött egy serpenyőbe a séf, amibe apróra vágott csülköt pirított meg, ízesítésként fokhagymát használva. Ehhez adta hozzá a kész nokedlitésztát, sóval, borssal, paprikával és köménnyel fűszerezett, utána pedig rövidesen el is zárta a gázt. A körethez tálaláskor adagolt némi túrót és tejfölt.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Rajzpályázatot hirdetnek a külhoni és magyarországi középiskolások, középfokú oktatási intézményekben tanuló diákok számára Magyarok a Kárpát-medencében címmel. A legjobb alkotások tulajdonosait értékes nyereményekkel jutalmazzák.
szóljon hozzá!