
Fotó: Pinti Attila
A nyári időszámításra való átállás nem változtat a vonatok közlekedésén – tájékoztatott az állami vasúttársaság személyszállítási részlege (CFR Călători) a Facebookon.
2023. március 25., 10:522023. március 25., 10:52
2023. március 26-án, vasárnap hajnalban Románia átáll a nyári időszámításra,
„A nyári időszámításra való átállás nem változtatja meg az érvényben lévő menetrendet; a vonatok a menetrendben előírt órarend szerint közlekednek. A CFR Călători által üzemeltetett vonatok a jelenlegi (téli) időszámítás szerint közlekednek március 26-ra virradóan 3 óráig, amikor az óra átvált 4 órára.
A CFR Călători által üzemeltetett vonatok, amelyek 3 óra után közlekednek, ami 4 órára változik, folytatják útjukat a célállomásra, és amennyiben e vonatok indulási ideje átfedésben van a 4 és 5 óra közötti idősávban a normál indulási idővel, a vonatok a besorolásuk sorrendjében indulnak” – idézi az Agerpres hírügynökség vasúttársaság tájékoztatását.
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei nyári szezonban már ötödször támadt fürdőzőkre egy álcserepesteknős a horvátországi Kastelai-öbölben, Split közelében – közölte a Jutarnji List című zágrábi napilap az internetes oldalán.
Megsemmisített Románia két vízben sodródó, pilóta nélküli repülő szerkezetet a Fekete-tenger Romániához tartozó exkluzív gazdasági övezetében, a Neptun Deep gázmező közelében – közölte kedden Radu Miruţă ügyvivő védelmi miniszter.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
szóljon hozzá!